ggg ggg

Dzień Dziecka w Dębinkach

W dniu 3 czerwca 2018r. na terenie Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach, wszystkie dzieci: małe, duże i te całkiem dorosłe obchodziły swoje doroczne święto. Już po raz dwunasty społeczność szkolna udostępniła swój teren dla potrzeb realizacji gminnego Festynu Rodzinnego z okazji DNIA DZIECKA.

Wspólną zabawę rozpoczęto o godzinie 13:00 – XVII Przeglądem Piosenki Przedszkolnej WESOŁE NUTKI, gromadząc na scenie ponad 250 podopiecznych wszystkich grup funkcjonujących w ramach trzech przedszkoli oraz uczniów klas „0”. Zauroczona występami widownia, co rusz nagradzała występujących gromkimi brawami, a organizatorzy dodatkowo obdarzyli upominkami w postaci zabawek i okolicznościowymi dyplomami. Kolejnym punktem programu były pokazy taneczne. Tu swoje umiejętności prezentowali uczniowie miejscowej szkoły oraz wprawni, bo od lat ćwiczący w ramach stałych zajęć realizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu – tancerze. Bardzo ciekawy i karkołomny program obejrzeliśmy w wykonaniu powstałej w ubiegłym roku grupy gimnastyki artystycznej. Zaproszeni goście natomiast przygotowali na ten dzień występy solowe, ciesząc oczy widowni wspaniale wykonanymi tańcami: breakdance i hip hop. Kilkuosobowy zespół natomiast zaprezentował układ zumby. W punkcie programu DOROŚLI – DZIECIOM, Klub Seniora z Wyszkowa przedstawił adaptację bajki pt. „Kot w Butach”. Estradowe pokazy Piotrka Kolorowego Nosa wprowadziły widownię w intersujące i zabawne zagadnienia iluzji i sztuki cyrkowej. Wielbiciele aktywnych form spędzania wolnego czasu mogli do woli i bezpłatnie korzystać z urządzeń lunaparkowych: zjeżdżalni, basenu z kajakami, euro bungee, suchego basenu z kuleczkami, big baller oraz stoiska wielkich lotek. W ramach bloku rekreacyjnego na scenie i wokół niej odbyło się wiele ciekawych i śmiesznych konkurencji: wyścigi w big kapciach, układanie puzzli na trawie, budowanie abstrakcyjnych konstrukcji i wieży, zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, wspólne śpiewy i tańce połamańce. Wszystkie te wyczyny dodatkowo nagradzano śmiesznymi gadżetami. Natomiast w Kąciku Malucha można było pomalować sobie buźkę i wpleść we włosy kolorowe wstążki, a zmęczeni upałem mogli w cieniu odpocząć i wykonać dowolny rysunek. Różnorodność stoisk kiermaszowych zachęcała do zakupów zabawek i książek. Ci którzy nie zdążyli zjeść obiadu mogli posilić się przysmakami z grilla i uzupełnić to deserem w postaci smacznych ciast, gofrów, waty cukrowej, popcornu czy lodów. Całości przyglądały się duże maskotki, bohaterowie ulubionych przez dzieciaki bajek. Pogoda dopisała jak zwykle, bo jakże inaczej mogłoby być? W końcu to święto wszystkich dzieci.
/Małgorzata Wiśniewska /

2 554 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
I PIKNIK RODZINNY

U schyłku roku szkolnego, na kilka dni przed nadejściem lata w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Ostrówku już zapachniało...

Zamknij