ggg ggg
ggg

Działania „Prędkość” w powiecie węgrowskim

26 lutego w ramach ogólnopolskich działań „Prędkość” węgrowska drogówka będzie czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu. W ramach akcji funkcjonariusze będą dyscyplinować kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość.
Policyjne działania będą miały charakter ogólnopolski. Głównym zadaniem policjantów w tym dniu będzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Podczas działań policjanci kontrolować będą pojazdy, które przekraczają dozwoloną prędkość oraz sprawdzać będą stan trzeźwości kierowców.

Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W Polsce to przyczyna blisko 30 procent wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami.

sierż. szt. Anna Maliszewska

465 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Bezpieczne przejście” działania węgrowskich policjantów

Na terenie powiatu węgrowskiego policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą dziś działania „Bezpieczne przejście”. W ich trakcie szczególnym nadzorem ze strony...

Zamknij