ggg ggg

„Bezpieczne przejście” działania węgrowskich policjantów

Na terenie powiatu węgrowskiego policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą dziś działania „Bezpieczne przejście”. W ich trakcie szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy objęte zostaną przejścia dla pieszych.

W minionym roku na drogach powiatu węgrowskiego doszło do 47 wypadków, w których wzięło udział 15 niechronionych uczestników ruchu drogowego. W wypadkach tych 7 osób zostało zabitych i 8 zostało rannych. Z analizy wypadków wynika, że sprawcami wypadków na pierwszym miejscu są kierujący samochodami osobowymi. W 13 przypadkach sprawcami wypadków byli piesi, rowerzyści i motocykliści.

A główne przyczyny wypadków powstałych z winy pieszych to wyjście przed pojazd, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym. Piesi najczęściej wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, zapominając, że nawet niewielka prędkość pojazdu nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania auta.

Mundurowi będą obserwować przejścia dla pieszych i zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców oraz  niechronionych użytkowników dróg, którzy dopuszczają się wykroczeń.

Sierż. szt. Anna Maliszewska

431 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
W kwietniu nowy Punkt Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie

Gmina Wyszków podpisała umowę na remont holu na pierwszym piętrze Urzędu Miejskiego w Wyszkowie (naprzeciwko schodów wejściowych) obejmujący wykonanie Punktu...

Zamknij