ggg ggg

Działania „Pasy” w powiecie węgrowskim

Przez najbliższe dni na drogach powiatu węgrowskiego prowadzona będzie akcja PASY. Ma ona na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować nas od kalectwa, a nawet śmierci. Niezapięte lub zapięte nieprawidłowo pasy bezpieczeństwa niejednokrotnie są przyczyną wysokiej śmiertelności i urazów u ofiar wypadków drogowych. Wiele z zaistniałych zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie urazami kierujących, czy też pasażerów. Jednak mimo apeli w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają, a wręcz lekceważą obowiązek jakim jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Dlatego od 10 do 12 marca  węgrowscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania skierowane na kontrolę obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także przewożeniu dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Sierż. szt. Anna Maliszewska

414 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie działań NURD

Policjanci w powiecie węgrowskim prowadzili 7 marca krajowe działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas...

Zamknij