ggg ggg
ggg ggg

Podsumowanie działań NURD

Policjanci w powiecie węgrowskim prowadzili 7 marca krajowe działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli „NURD”. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Policyjne działania „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach akcji policjanci zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ujawnili 23 wykroczenia, w tym 21 popełnionych przez kierujących samochodami, 2 wykroczenia popełnione przez pieszych – przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

sierż. szt. Anna Maliszewska

509 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ciąg dalszy prac nad rewitalizacją naszego miasta

Zakończyliśmy część planistyczną ożywienia Ostrowi Mazowieckiej. Gminny Program Rewitalizacji został uchwalony przez Radę Miasta i zaczynamy wdrażać plan w życie....

Zamknij