ggg ggg ggg ggg

Doroczne Święto Gminy Wieliszew

Na początku czerwca, jak co roku mieszkańcy Wieliszewa obchodzili święto swojej gminy.  Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i wspaniałej zabawy oraz nagroda główna w loterii, czyli samochód TOYOTA Aygo 1.0 VVT-i X-PLAY, którego sponsorem była Gmina Wieliszew.

 

fot4Organizatorami wydarzenia, które odbyło się 3 czerwca 2017 r. byli: Gmina Wieliszew i Ośrodek Kultury w Wieliszewie, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Legionowie. Projekt został również współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Odbyło się mnóstwo różnorodnych wydarzeń. Tematem przewodnim tego roku była WODA, więc nie tylko stoiska sołectw, szkół i przedszkoli, ale i występy oraz parada prezentowały się bajkowo i żeglarsko. Impreza odbywała się jak zwykle przy hali sportowej.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Przemieniania Pańskiego w Wieliszewie. Następnie od OSP Wieliszew ruszyła parada, którą w tym roku poprowadziła Michalina Szlawska (trenująca żeglarstwo AZS Zegrze Południowe) oraz Mirosław Sieradzki (dyrektor Gminnego Gimnazjum w Wieliszewie oraz żeglarz – amator). Po dotarciu na miejsce uczestników ze sceny przywitał wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki. W otwarciu uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Jan Grabiec, burmistrz Serocka Sylwester Sokolnicki, przewodniczący Rady Gminy Wieliszew Marcin Fabisiak, radni gminy oraz radny powiatowy Mirosław Kado, mjr Marcin Szlawski – 32. Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej oraz ppłk Sebastian Leszczyński z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie ks. Grzegorz Kucharski, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele gmin partnerskich, sołtysi.
W trakcie Święta Gminy Wieliszew została podpisana umowa partnerska o współpracy pomiędzy Gminą Mielno, a Gminą Wieliszew, którą podpisali publicznie: burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała oraz Marcin Fabisiak przewodniczący Rady Gminy Wieliszew. Następnie wójt Gminy Wieliszew przekazał oficjalny klucz do Gminy Wieliszew Michalinie Szlawskiej oraz Mirosławowi Sieradzkiemu i rozpoczęły się występy na scenie. Prowadzącym tą część imprezy był Rafał Adamczak.
Przyszła też chwila na podsumowania i wręczenie statuetek wystawcom i uczestnikom święta. Komisja w składzie: sekretarz Gminy Wieliszew Anna Choma, skarbnik Gminy Wieliszew Magdalena Sobczak oraz dyrektor CUW Jacek Banaszek nagrodzili:

W konkurencji parada:
Kategoria przedszkola: I miejsce – PS nr 1 Wieliszew, II – PS Łajski, III – PS nr 2 Wieliszew.
Kategoria szkoły: I miejsce – Gimnazjum Wieliszew, II – SP Wieliszew, III – SP Skrzeszew.
Kategoria sołectwa: I miejsce – Topolina, II – Towarzystwo Przyjaciół Michałowa-Reginowa, III – Góra.
W konkurencji występy:
Kategoria przedszkola: I – PS Janówek, II – PS nr 2. Wieliszew, III – PS nr 1 Wieliszew.
Kategoria szkoły: I – SP Janówek, II – SP Łajski, III – Gimnazjum Wieliszew.
Kategoria sołectwa: I – Krubin, II – Towarzystwo Przyjaciół Michałowa-Reginowa.
W konkurencji stoisko: I miejsce – Sołectwo Janówek, II – Ex æquo Sołectwo: Wieliszew, Góra oraz Olszewnica Stara, III – Ex æquo Sołectwo: Poddębie i Skrzeszew.
Nagroda Publiczności: I – Sołectwo Skrzeszew, II – PS nr 2 Wieliszew, III – Sołectwo Łajski.

Kolejnym, oczekiwanym z wielkimi emocjami, punktem programu było rozlosowanie nagród w loterii zorganizowanej z okazji święta (pod warunkiem opłacania podatków w gminie Wieliszew). Nagrody osobom wylosowanym wręczał wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki. Samochód TOYOTA Aygo 1.0 VVT-i X-PLAY (ufundowany przez gminę Wieliszew) wygrała Pani Joanna ze Skrzeszewa, telewizor LG LED (fundator firma RSJ HOUSE) – Pan Artur, Voucher na przelot o wartości 1000 zł (ufundowany przez Heron Property Sp. z o o) – Pan Marcin.
Hitem tego wieczoru był zabawny i przebojowy kabaret SMILE oraz gwiazda, czyli niezwykle żywiołowy i dynamiczny KAMIL BEDNAREK. Występ spodobał się bardzo i publiczność śpiewała oraz tańczyła pod sceną.
Święto zakończyło się pokazem fajerwerków.

/oprac. Janina Czerwińska,
foto Wiesław Czerwiński, Dariusz Ślusarski/

 

3 579 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mnóstwo frajdy dla najmłodszych na Rodzinnym Dniu Dziecka w Starych Załubicach

W sobotę, 3 czerwca na placu zabaw w Starych Załubicach, już po raz trzeci odbył się piknik rodzinny z okazji...

Zamknij