ggg ggg

Mnóstwo frajdy dla najmłodszych na Rodzinnym Dniu Dziecka w Starych Załubicach

W sobotę, 3 czerwca na placu zabaw w Starych Załubicach, już po raz trzeci odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, podczas którego najmłodsi wraz z opiekunami mogli wziąć udział w wielu pokazach, zabawach sprawnościowych i konkursach.

 

6Trzeba przyznać, że idea zorganizowania udanej zabawy dla najmłodszych mieszkańców zjednoczyła w wysiłkach naprawdę sporą grupę osób. W gronie organizatorów znaleźli się bowiem zarówno sołtysi: Starych Załubic Ewelina Jakubik, Nowych Załubic Jacek Paczkowski oraz Arciechowa Hieronim Dachniewski, radny okręgu Wojciech Rybarczyk jak również państwo: Magdalena Głód, Bożena Szczepanik, Zdzisław Dąbrowski oraz instytucje tj.: Fundacja Kamyk, KS Rządza, OSP Ruda, OSP St. Załubice na czele z dh prezesem Andrzejem Siarną, Koło Emerytów i harcerze.
– Jak widać nie było jednego organizatora, czy jednego gospodarza. Mimo, iż piknik odbywał się na ,,moim” terenie, wszyscy byliśmy równi, bo każdy z nas włożył 100% siebie, aby ten dzień był wyjątkowy. Zależało nam przy tym, aby nie było to kolejne spotkanie polityczne, tylko prawdziwe święto dla najmłodszych – podkreśla z uśmiechem pani Ewelina Jakubik, sołtys Starych Załubic.
Najwyraźniej tak postawione cele udało się osiągnąć, bowiem o powodzeniu pikniku rodzinnego w Załubicach, świadczyła najwymowniej wysoka frekwencja i uśmiechnięte buzie dzieciaków.
W istocie, tego dnia, każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie: pyszne przekąski, słodkości, napoje, lody. Nie zabrakło pokazów doświadczalnych, tanecznych czy strażackich. Słowem, tego dnia nikt nie mógł się nudzić!
Obok zabawy, ważnym punktem tegorocznej imprezy było wsparcie w leczeniu i rehabilitacji jednego z najmłodszych mieszkańców. Mowa tu o 6-miesięcznym Eryku. Niestety, od momentu urodzenia chłopczyk boryka się z wieloma chorobami. Uczestnicy festynu mieli okazję przynajmniej w małym stopniu sprawić, aby rodzicom było lżej, aby ich synek również za rok mógł cieszyć się Dniem Dziecka. (Inicjatywa wsparcia dla Eryka powstała na jednym ze spotkań organizacyjnych. Ktoś rzucił hasło o puszkach, ktoś wpadł na pomysł dla kogo zbierać, ktoś to dopracował i jakoś się udało. Dziękujemy mieszkańcom za wsparcie).
Oczywiście, wśród uczestników pikniku nie mogło zabraknąć wyjątkowych gości w osobach m.in.: radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marzeny Małek, burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego z córeczką a także radnego powiatowego Pawła Dąbrowskiego. W fantastycznej atmosferze i przy znakomitej pogodzie bawiono się do wieczora.
W imieniu organizatorów słowa szczególnego podziękowania kierujemy pod adresem darczyńców i sponsorów, wśród których znaleźli się: Marzena Małek, Paweł Dąbrowski, Halina Bonecka, Zbigniew Jabłonski, piekarnia Szwajcarska, piekarna Skoga, Słoneczna Tłocznia, Dr Koala, Zielona Budka, Soraya, piekarnia Garbolewscy, Funny Hippo – sala zabaw, Dynioland, Fotojoker, Pixi, ksiegarnia Papirus, All Import Group, Wydawnictwo Von Borowiecky, Oaza oraz miejscowe cukiernie. /R.L./

 

1 594 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Brawo Wołomin! Nadszedł czas na Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie!!!

W ubiegły czwartek, 8 czerwca oficjalnie została zakomunikowana decyzja Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w...

Zamknij