ggg ggg ggg

Do końca kwietnia mieszkańcy Gminy Radzymin mogą składać wnioski do programu 500 + nawet w niedzielę!

– Realizacja programu 500 + na terenie miasta i gminy Radzymin przebiega sprawnie. Z myślą o mieszkańcach nie tylko wydłużyliśmy godziny pracy OPS-u, ale też przygotowaliśmy specjalny namiot informacyjny, dzięki czemu do końca kwietnia wnioski przyjmowane są nawet w niedzielę – informuje burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.

60

W Gminie Radzymin wnioski o świadczenia w ramach programu „Rodzina 500 Plus” można składać od 1 kwietnia w Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ul. Konstytucji 3-go Maja 19, (w pokoju nr 1 na parterze budynku).
W związku z przyjmowaniem wniosków w dniach od 4 do 29 kwietnia OPS wydłużył godziny otwarcia i jest czynny od 8:00 do 18:00.
Gmina zachęca również mieszkańców do składania wniosków przez Internet. – Bardzo dobrym pomysłem ze strony Rządu było umożliwienie składania wniosków właśnie przez bankowość elektroniczną, to bardzo ułatwiło proces naboru. W ciągu pierwszego tygodnia przyjęliśmy ponad 800 wniosków, z czego 430 zostało złożonych tradycyjnie a reszta, niemal połowa drogą elektroniczną – mówi burmistrz Krzysztof Chaciński a następnie dodaje:
– Oprócz tego, że stworzyliśmy specjalny punkt naboru wniosków i wydłużyliśmy godziny pracy OPS-u, postanowiliśmy dosłownie wyjść z ofertą do mieszkańców. W każdą niedzielę kwietnia, przed wyznaczonym kościołem na terenie naszej gminy pojawia się nasz specjalny namiot, w którym prowadzimy kampanię informacyjną, ale również przyjmujemy wnioski. Zatem mieszkańcy naszej gminy mają możliwość składania wniosków nawet w niedzielę, w drodze na Mszę Świętą.
Także w tych pierwszych dniach obowiązywania programu 500 + w Radzyminie, mieszkańcy nie muszą tłoczyć się w kolejkach. Wypłata świadczeń będzie następować zgodnie z ustawowym harmonogramem, (gmina Radzymin otrzymała na ten cel dotację w kwocie 10,5 mln zł).

Wszystkie osoby zainteresowane programem „Rodzina 500 Plus” burmistrz Radzymina zachęca do odwiedzenia specjalnego stoiska namiotowego, które w najbliższym czasie będzie czynne w godz. od 8:00 do 12:00 w następujących miejscach:

13 kwietnia (środa) – Targowisko przy
ul. Ogrodowej w Radzyminie;
16 kwietnia (sobota) -Targowisko przy
ul. Ogrodowej w Radzyminie;
17 kwietnia (niedziela) – obok Parafii
w Nowych Załubicach;
24 kwietnia (niedziela) – obok Parafii Przemieniania Pańskiego w Radzyminie (park).
/RL/

1 872 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oddano hołd powstańcom z 1863 r.

3 kwietnia 2016r. w miejscowości Kąty-Wielgi gm. Strachówka odbyły się obchody 153. rocznicy Powstania Styczniowego, zorganizowane przez Starostę wołomińskiego Kazimierza...

Zamknij