ggg ggg ggg ggg ggg

DNI WĘGROWA – patriotycznie i rozrywkowo

W programie tegorocznych obchodów Dni Węgrowa, które trwały w dniach 6 – 9 sierpnia 2015 r. przewidziano wiele okazji do wspólnej zabawy, rywalizacji sportowej oraz uroczystości upamiętniających ważne dla miasta i mieszkańców rocznice.

Główne obchody zaplanowano na sobotę 8 sierpnia. Organizatorami byli: samorząd Węgrowa na czele z burmistrzem Krzysztofem Wyszogrodzkim i przewodniczącym Rady Miasta Tadeuszem Ryczkowskim z radnymi, Węgrowski Ośrodek Kultury, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło Obwodu „Smoła” w Węgrowie. Współorganizatorami zaś: Parafia pw. WNMP w Węgrowie, komenda Hufca ZHP doliny Liwca im. E. Zarzyckiego w Węgrowie, UKS „1” Węgrów i Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej.

dscf7510
O godz. 10.00 w Bazylice Mniejszej została odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców. W czasie jej trwania Medal „PRO PATRIA” otrzymał proboszcz dziekan parafii pw. NMP w Węgrowie. Następnie pod pomnikiem Armii Krajowej przy Parku AK odbyła się uroczystość upamiętniająca wyzwolenie miasta z udziałem asysty wojskowej Kompanii Honorowej 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim oraz Miejskiej Orkiestry Dętej. Oddano cześć żołnierzom Armii Krajowej, którzy 71.lat temu wyzwolili Węgrów spod niemieckiej okupacji, apelem pamięci, salwą honorową oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem. Po przejściu zebranych do Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Węgrowa. W niezwykle podniosłej atmosferze wkroczyły poczty sztandarowe i odśpiewano Hymn Polski oraz Węgrowa. Sesję poprowadził wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Antoński.
Dni Węgrowa były również okazją do obchodów 71. rocznicy wyzwolenia Węgrowa przez Armię Krajową oraz świętowanie 25.rocznicy powstania Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koła Obwodu „Smoła” w Węgrowie. Na uroczystą sesję Rady Miejskiej przybyli: Wiesław Ratajski – prezes Związku, poseł Krzysztof Borkowski, senator RP Maria Koc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Węgrowie Paweł Marchel, radni miejscy, burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, wiceburmistrz Węgrowa Leszek Radosz oraz goście z zaprzyjaźnionego Regionu Święciańskiego (Litwa) na czele z merem Rimantasem Klipčiusem.
Historię i wydarzenia z przeszłości Węgrowa wyczerpująco przybliżył zebranym Janusz Baum, który w tekście pt. „Węgrów na drodze ku wolności” wykorzystał dostępne źródła historyczne i opracowania dotyczące Węgrowa, kończąc opracowanie fragmentem pięknej piosenki Marka Grechuty „Wolność”.

dscf7494

Przytaczamy wypowiedź Jerzego Bauma w całości, gdyż oddaje ona wagę obchodów i potrzebę kultywowania rocznic dla społeczności węgrowskiej:

„Dostojni Księża, Panie i Panowie Parlamentarzyści i Samorządowcy,
Szanowni Państwo.
Dzisiejsze święto naszego miasta jest okazją do miłego spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. To szczególny moment do podkreślenia, że sprawy historyczne nadal pozostają dla nas wrażliwe i mają wymiar ponadczasowy. Dwadzieścia lat temu węgrowscy radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia dnia 8 sierpnia, jako Święto Węgrowa. Podkreślili w ten sposób historyczny moment wyzwolenia miasta i szczególną rolę żołnierzy polskiego państwa podziemnego – Armii Krajowej. W kultywowaniu lokalnej pamięci historycznej o tym wydarzeniu szczególną rolę odegrał Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód „Smoła”, obchodzący w dniu dzisiejszym 25 lecie powstania. Związek przyjął za punkt honoru zadanie to, jako kolejny akt szacunku, wdzięczności i patriotycznej powinności wobec bohaterów Państwa Podziemnego. Pielęgnując w ten sposób godne upamiętnienie tamtej walki, tamtej odwagi, tamtej patriotycznej odpowiedzialności, tamtych wielkich uczuć, emocji i często wielkiej ludzkiej tragedii. Ta dzisiejsza uroczystość to świadome, budowanie kolejnego ogniwa w trwałym łańcuchu pokoleń.
Węgrów to szczególne, bliskie nam miejsce, miasto kilkunastu tysięcy mieszkańców. Dumnie rozwijające się i wykorzystujące walory kulturowe swojego położenia, leżące na styku historycznego Królestwa Polskiego z jednej i Wielkiego Księstwa Litewskiego drugiej strony. Posiada czytelną urbanistykę, wyznaczającą kierunki komunikacji z sąsiadującymi przyjaznymi gminami i miastami. Jego walorem jest malownicze położenie na skraju pofałdowanego terenu z urokliwą rysą dolnego Liwca. Wielokrotnie przybywający w te strony turyści zazdroszczą nam tej osobliwości natury.
Wyjątkową wartością ziemi węgrowskiej zawsze byli i są jej mieszkańcy. Oni tworzyli i tworzą wyjątkową, nacechowaną dumą z własnej historii atmosferę. Jak wiele miast polskich Węgrów dzielnie podejmował współczesne mu wyzwania. Z uwagi na swoje położenie był poddawany trudnym, czasami dramatycznym próbom. Odległe początki jego powstania sięgają XV wieku. To „Złoty Wiek” dla Węgrowa. Związany z magnackimi rodami Kiszków, Radziwiłów, Krasińskich i Ossolińskich staje się ogniskiem reformacji w Polsce ze szczególnie liczną gminą ariańską. Odbywają się tu ogólnopolskie synody protestantów. Działają słynni pisarze i kaznodzieje. Funkcjonuje szkoła, szpital i drukarnia. Pod rządami Radziwiłów Węgrów otrzymuje szereg przywilejów i staje się znaczącym ośrodkiem handlu zbożem utrzymując żywe kontakty z kupcami gdańskimi. Do czasów nam współczesnych zachowała się m. in. ulica i Dom Gdański.
Swoją szczególną obecność w historii miasta zaznaczył Jan Bonawentura Krasiński. W odziedziczonym po ojcu Węgrowie ufundował klasztory reformatów i bartolomitów. Rozbudował miasto i przyczynił się do jego ożywienia gospodarczego po zniszczeniach wojny północnej. Spoczął w kościele poreformackim w Węgrowie zaś urna z jego sercem w kościele kolegiackim. Kościele ogłoszonym nam współcześnie przez biskupa drohiczyńskiego Antoniego Pacyfika Dydycza Sanktuarium Maryjnym zaś przez Jana Pawła II Bazyliką Mniejszą w dniu 4 kwietnia 1997 r. Wnętrze kościoła zachwyca zespołem barokowych fresków wykonanych w duchu kontrreformacji autorstwa florenckiego malarza Michała Anioła Palloniego.
Po czasach względnego spokoju następują, wyjątkowo trudne dla Węgrowa chwile i czas doświadczeń dwóch kolejnych polskich powstań. Po III rozbiorze Węgrów znalazł się w granicach Austrii. W 1809 roku wszedł w skład Księstwa Warszawskiego. Po zakończeniu wojen napoleońskich od 1815 roku był miastem Królestwa Polskiego. 3 lutego 1863 roku pod Węgrowem rozegrała się jedna z większych bitew powstania styczniowego, nazwana przez francuskiego poetę Augusta Barbier w wierszu „Atak pod Węgrowem” Polskimi Termopilami. Autor porównał atak polskich kosynierów na rosyjskie armaty do heroicznych walk starożytnych Spartan. Wkrótce określenie to obiegło europejską opinię publiczną przyczyniając się do wzbudzenia sympatii do walk Polaków. Porównania tego starcia do bitwy pod Termopilami znajdują się również w wierszach „Vanitas” Cypriana Kamila Norwida i „Bój pod Węgrowem” Marii Konopnickiej. Węgrowianie ze szczególną troską obchodzą kolejne rocznice Bitwy pod Węgrowem. Przyjmują one formy przepięknych inscenizacji plenerowych podkreślających heroizm młodych powstańców, zaś przedstawiciele wielu środowisk spotykają się pod kamieniem – Pomnikiem Powstańczym wyrażając pamięć i szacunek bohaterom.
Wzruszającą, symboliczną wręcz chwilą było uroczyste złożenie węgrowskiej ziemi z pomnika – mogiły Powstańców Styczniowych 1863r. podczas wieczornego Apelu Poległych na Cmentarzu w Palmirach, 19 października 2013r.
Pierwsze lata wymarzonej niepodległości w 1918r. dla Węgrowa były bardzo trudne. Chociaż rozwój gospodarczy Węgrowa w okresie międzywojennym nie był imponujący, na uwagę zasługuje wyraźny rozkwit aktywności społecznej mieszkańców. Rozwój oświaty spowodował zdecydowany spadek analfabetyzmu. Powstało wiele lokalnych organizacji sprzyjających zacieśnianiu więzi społecznych. Organizowano uroczystości narodowe i patriotyczne z wyjątkowo licznym udziałem mieszkańców. Niestety, wkrótce, wraz z pierwszym nalotem lotniczym na Węgrów, 7 września 1939r. nadszedł kolejny mroczny czas wojny i tragicznej okupacji. Trwały masowe represje, rewizje, aresztowania i publiczne egzekucje. Niewyobrażalnie dramatycznym był los węgrowian pochodzenia żydowskiego. Założony przez Niemców plan eksterminacji był wyjątkowo brutalnie realizowany. W czasie całej okupacji główne ostrze walki było wymierzone w pierwszym rzędzie przeciwko polskiej inteligencji. Tworzenie jej nowych pokoleń stało się, zatem być albo nie być polskiego narodu. Stąd podziemne państwo polskie, które zrodziło się w czasie okupacji, wraz ze swym zbrojnym ramieniem, jakim była przede wszystkim Armia Krajowa. Państwo podziemne szczególną wagę przywiązywało do tajnego kształcenia dzieci i młodzieży na wszystkich jego poziomach – od szkoły podstawowej po uniwersytet. Wraz z wielkim wysiłkiem edukacyjnym szło w parze heroiczne zmaganie o polską kulturę. W Węgrowie już w listopadzie 1939r. zorganizowane zostało z inicjatywy Stanisława Wangrata tajne nauczanie prowadzone w wyjątkowo trudnych, konspiracyjnych warunkach.
Na węgrowskiej ziemi działalność konspiracyjną prowadził Obwód „Smoła”, terytorialna struktura Armii Krajowej. Polegała ona na przygotowaniu terenu do wystąpienia zbrojnego w ramach przewidywanego ogólnokrajowego powstania przeciw Niemcom w momencie przechylania się przewagi na stronę koalicji. W lipcu 1944r. rozpoczęła się wyczekiwana przez całą okupację operacja zwana „Akcją Burza”. Obwód „Smoła” wystawił do „Burzy” dwa bataliony w sile ok. 500 ludzi łącznie. Dowódcą 3 Batalionu został sam komendant Obwodu mjr Zygmunt Maciejowski „Wolski”, jego zastępcą i dowódcą jednej z kompanii został por. Jerzy Lipka „Jeżewski”. Oddział przez dwa tygodnie, od 26 lipca 1944 r., przebywał w lasach w dramatycznych, przyfrontowych warunkach, staczając liczne potyczki z Niemcami. Gdy oddziały niemieckie wobec zbliżających się wojsk sowieckich przystąpiły do niszczenia i podpalenia Węgrowa, oddziały Armii Krajowej podjęły walkę i 8 sierpnia, o świcie, zdobyły miasto, które święciło swą wolność przez trzy kolejne, wyjątkowe dni. Uruchomiono starostwo, magistrat, pocztę, wydano unikatową serię znaczków pocztowych. Ujawniły się władze cywilne Polskiego Państwa Podziemnego.
Może i jest to mgnienie czasu, ale dla przyszłości Węgrowa bezcenne spełnienie wymarzonej wolności. Dla podkreślenia tych kilku symbolicznych dni wolności, wiele lat później Rada Miejska Węgrowa w dowód uznania uchwaliła w dniu 15 listopada 1995r. dzień 8 sierpnia Świętem naszego miasta.
Chociaż od tego czasu dzieli nas 71.lat, to hołd złożony jego bohaterom, jest hołdem nie tylko dla przeszłości – jest hołdem ku przyszłości, ponieważ wyzwolenie to stworzyło moralną podstawę naszej wolności i niepodległości.
Po zakończeniu II wojny światowej Węgrów jak i cała Polska przez wiele lat utrzymywał w oficjalnym, nieznośnym dystansie historyczną prawdę. Wiele, wiele lat później, na przełomie 1989 r. po upadku PRL zaistniały po raz pierwszy warunki do legalnego swobodnego zrzeszania się i tworzenia niezależnych organizacji związkowych i kombatanckich.
15 marca 1990 roku powstaje Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej z połączenia Stowarzyszeń AK w Warszawie i Krakowie. W szczytowym okresie liczy on 82 tys. członków zwyczajnych i 6 tys. nadzwyczajnych w 35 okręgach i 568 kołach.
Nasze Węgrowskie Koło AK Obwodu „Smoła” powstało 25 lat temu – 17 lipca 1990r. Jej Prezesem został Wiesław Ratajski. Koło sprawnie organizuje struktury i dostosowuje do wielu nowych wyzwań. Powstają komisje branżowe m. in: Weryfikacyjna, Pamięci i szczególnie istotna Historyczno – Edukacyjna pod kierunkiem Wiceprezesa Tadeusza Wangrata. W szczytowym okresie Koło liczyło 264 członków.
Obchodzące 25 lecie utworzenia Koło Obwodu „Smoła” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wyjątkowo aktywnie uczestniczyło w życiu społecznym i edukacyjnym powiatu węgrowskiego i Węgrowa. Przy współpracy z samorządem Węgrowa promowało tworzenie lokalnej ścieżki pamięci narodowej. Uhonorowano Bohaterów, nadając ich imieniem nazwy dróg komunikacyjnych, m in.: ulicę i Rondo im. Zygmunta Zarzyckiego ps. „Strzała”, Rondo im. Gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot”, Rondo im. Płk. Zygmunta Maciejowskiego ps. „Wolski”, ulicę Zdzisława Barbasiewicza ps. „Gryf”, ul. Generał Brygady Franciszka Kleberga, ulicę Stanisława Wangrata czy Aleję Partyzantów. W obiektach sakralnych pojawiły się tablice podkreślającą pamięć o Żołnierzach Armii Krajowej i zaklęte represjami przez wiele lat słowo „Katyń”.
Węgrowianie w chwilach podniosłych spotykają przy Pomniku Armii Krajowej przy ul. Tadeusza Kościuszki u progu wejścia na teren Parku Miejskiego AK.
Na elewacji Pomnika widnieją trzy wymowne słowa: Bóg – Honor – Ojczyzna.
W 25 rocznicę utworzenia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej można stwierdzić, że wypełnił on honorowe zobowiązanie wobec historii polskiego państwa podziemnego. Wypada podziękować władzom Związku z Prezesem Panem Wiesławem Ratajskim na czele za pamięć i troskę o Dobro Wspólne w wymiarze materialnym i historyczno – społecznym.
Wiele symboli, znaków i miejsc naznaczonych jest troską o pamięć pokoleń. Władzom miasta Węgrowa w tym szczególnym dniu wypada życzyć determinacji w osiąganiu wszelkich społecznych celów sprzyjających poprawie warunków życia jego mieszkańcom.
Ze swojej strony życzę Państwu tu obecnym i wszystkim węgrowianom zdrowia i zwykłej ludzkiej pogody ducha a miastu pięknej i bezpiecznej przyszłości.
Może dzieci bawiące się na placu zabaw usytuowanym na terenie Parku Armii Krajowej wiele lat później w okresie dorastania zadadzą rodzicom pytanie o ich miejsce w życiu i znaczenie tych kilku słów: Bóg – Honor – Ojczyzna.
„… Wolność to diament do oszlifowania
A zabłyśnie blaskiem nie do opisania.” /„Wolność” Marek Grechuta/

Tradycyjnie podczas sesji zostały wręczone odznaczenia: „Pro Patria”, medale „Za Zasługi dla Węgrowa” oraz przyznany przez radnych tytuł „Zasłużony Obywatel Węgrowa”.
Odznaczenia „Pro Patria” otrzymali: Małgorzata Piórkowska, dyrektor MBP w Węgrowie oraz Janusz Baum, dyrektor ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.
„Zasłużonym Obywatelem Węgrowa” decyzją Rady Miejskiej wybrany został Tadeusz Kłos – przedsiębiorca związany z branżą budowlaną. Założyciel firmy KŁOSBUD. Pracodawca dla wielu mieszkańców miasta Węgrowa, radny oraz przewodniczący Rady Miejskiej Węgrowa. Wieloletni prezes klubu sportowego NIKE Węgrów. Wieloletni prezes Koła Nr 26 Polskiego Związku Wędkarskiego w Węgrowie. Sponsor imprez sportowych.

Odznaki „Za Zasługi  dla Węgrowa” otrzymali:

Barbara Bojar – Od 50 lat członkini Koła Ligi Kobiet Polskich. Przewodnicząca Zarządu Miejskiego Ligi Kobiet Polskich. Przedstawicielka w zarządzie Głównym, a ostatnio przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Węgrowskiego Koła Ligi Kobiet Polskich. Przez szereg lat członkini Społecznej Komisji Mieszkaniowej przy Urzędzie Miejskim w Węgrowie. Członkini Zarządu Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Organizatorka spotkań z ciekawymi ludźmi, prelekcji, wycieczek krajoznawczych oraz spotkań integracyjnych.

Wanda Gajewska – Wieloletnia członkini Zespołu Ludowego Węgrowianie. Przewodnicząca klubu Seniora „Miła Przystań”. Założycielka kabaretu „Młodzi i z duchem”. Członkini Teatru Amatorskiego działającego przy WOK. Aktorka w roli Pani Twardowskiej podczas imprezy „W Krainie Mistrza Twardowskiego”. Osoba pełna pasji, zaangażowania w życie kulturalne miasta.

Ks. Krzysztof Domaraczeńko – Wikary Parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Węgrowie. Pasjonat szachów. Założyciel Parafialno – Uczniowskiego Klubu Sportowego FIDES. Organizator wielu międzynarodowych turniejów szachowych i parafialnych. Wychowawca wielu utalentowanych szachistów.

Tadeusz Gołębiewski – Wieloletni członek Zespołu Ludowego Węgrowianie, członek „Kapeli z wesela”, która z sukcesem brała udział w wielu festiwalach, werblista w Miejskiej Orkiestrze Dętej. Osoba pełna pasji, zaangażowana w życie kulturalne miasta.

Sławomir Łukowski – Wieloletni członek Zespołu Ludowego Węgrowianie, członek kabaretu „Młodzi i z duchem”. Aktor Teatru Amatorskiego działającego przy WOK. Laureat Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Seniorów „Mazowieckie Barwy Jesieni” w kategorii recytacja. Osoba pełna pasji, zaangażowania w życie kulturalne miasta.

Marcin Tempczyk – Nauczyciel W-F w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Twórca znanego zespołu Avocado 2000, obecnie Avocado Move Center, jednego z najlepszych zespołów tańca nowoczesnego w Polce, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy.

Sylwester Wielogórski – Prezes Firmy PPHU WAGAT Sp. j. znanej na rynku lokalnym od 1995 roku. Przedsiębiorca zatrudniający 120 osób, w najbliższym czasie zamierzający rozpocząć nowe inwestycje, co przyczyni się do zatrudnienia dodatkowych pracowników. Sponsor wielu imprez organizowanych na terenie miasta w szczególności dla dzieci i młodzieży. Sponsor klubów sportowych.

Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Wiesław Ratajski został przez miasto Węgrów uhonorowany medalem „Z okazji 25-lecia Samorządności w Polsce”, w dowód wielkiego uznania obdarowany bukietem kwiatów przez senator Marię Koc.
Następnie goście tj. senator Maria Koc, marszałkini Elżbieta Lanc oraz poseł Krzysztof Borkowski, zwrócili się do zebranych z gratulacjami oraz podzielili się swoimi spostrzeżeniami nt. znaczenia dla społeczności węgrowskiej pamięci o historii i postaw patriotycznych, jakim wykazali się jej wyjątkowi mieszkańcy.
Na zakończenie zostały odczytane listy gratulacyjne skierowane do samorządu i nagrodzonych przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz europosła Zbigniewa Kuźmiuka.
/Janina Czerwińska/

Piknik z okazji DNI WĘGROWA

Od godz. 17.00 na rynku mariackim w Węgrowie rozpoczął się piknik organizacji pozarządowych działających w Węgrowie i okolicach.

Prezentacje poszczególnych organizacji, stowarzyszeń i fundacji zajęły nieco czasu. Jak poinformował prowadzący, na zainteresowanych czekają obok sceny stoiska z informacjami i ofertą dotyczącą każdego z nich. Niestety, dojmujący upał nie skłaniał do tłumnego przybycia na piknik mieszkańców Węgrowa. Niezwykle ciekawe interaktywne przedstawienie dla dzieci „Pieski świat” przygotowane przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury jednak przyciągnęło grupę najmłodszych wraz z rodzicami. Edukacyjne i proekologiczne treści przedstawione przez pryzmat smutnej historii porzuconych psiaków wywołał żywą reakcję chętnych do udziału dzieci. Kolejnym punktem było oficjalne otwarcie pikniku przez burmistrza Węgrowa Krzysztofa Wyszogrodzkiego, zastępcę burmistrza Leszka Redosza, wiceprzewodniczącego Rady Jacka Antońskiego oraz delegację z Litwy. Kilka słów do mieszkańców Węgrowa wygłosił mer Regionu Święciańskiego z Litwy. Niezwykle miłym momentem okazało się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w zakończonym konkursie plastycznym „Niepełnosprawność”. Prace można obejrzeć w kilku miejscach Węgrowa.

 

img_7022

 

Nadesłano 12 prac. Jury przyznało podwójne nagrody za I miejsce dla Karoliny Turenko i Mai Przesmyckiej, dwie nagrody za II miejsce dla Amelii Kamińskiej oraz Marka Skulimowskiego i dwie nagrody za III miejsce dla Patrycji Przesmyckiej i Dawida Zdunka oraz wyróżnienie dla Leny Miałkowskiej.
Koncerty, jako pierwszy, o 18.30 rozpoczął zespół Art Senior działający przy WOK. Utalentowane wokalistki, które pierwszy raz wystąpiły na tak dużej scenie ujęły publiczność uroczymi piosenkami: „Spotkajmy się”, „Zapomniana melodia”, „Siedzieliśmy na dachu”, „Pan Tomek miał swój domek”, „Jesienna piosneka”, czy kultowej już „Pamiętajcie o ogrodach”. Usłyszeliśmy wiersz pani Jadwigi Peciak pt. „Wiersz o Węgrowie”, a następnie na melodię starej piosenki „Złoty pierścionek” utwór wokalny „Nasze miasto”. Kolejną prezentacją ciepło przyjętą przez coraz liczniej przybywającą publiczność był koncert Zespołu Ludowego „Węgrowianie”. Roztańczony i rozśpiewany, kolorowy zespół nie pierwszy raz z sukcesem rozbawiał węgrowską społeczność. WOK zapewnił także niespodziankę występ 13-letniego wokalisty i gitarzysty Briana Blaszkiewicza. Wieczór zaś zdominował coverowy zespół Angel Song przebojami z lat osiemdziesiątych oraz koncert Rafała Brzozowskiego, tegorocznej gwiazdy wieczoru.
Oprócz części głównej, Dniom Węgrowa towarzyszyły turnieje sportowe. 6 sierpnia od godz. 10 na Orliku przy stadionie odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt, a następnego dnia na Orliku przy ul. Szamoty zorganizowano turniej koszykówki. Ponadto, w ramach Dni Węgrowa na Orliku przy stadionie rozegrano Jar-Met Cup 2015, czyli dwudniowy, Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej do lat 11. /J.Cz./

Galeria zdjęć

3 257 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
NIE STRASZNE IM UPAŁY

To jest już dobra wieliszewska tradycja. Od lat młodzi ludzie z całego niemal świata zjeżdżają do Wieliszewa, by odmieniać oblicze...

Zamknij