ggg ggg ggg

NIE STRASZNE IM UPAŁY

To jest już dobra wieliszewska tradycja. Od lat młodzi ludzie z całego niemal świata zjeżdżają do Wieliszewa, by odmieniać oblicze gminy. Tak jest i w tym roku.

Od tygodnia w Wieliszewie przebywają wolontariusze z różnych stron świata, którzy dbają o porządek w gminie. 15 osobowa grupa wolontariuszy od tygodnia pracuje w pocie czoła i skwarze na rzecz gminy. Pierwsze dwa dni pracy poświęcili na malowanie placu zabaw w Skrzeszewie. Wolontariusze mieli odmalować również inne place na terenie gminy, jednak w związku z wysokimi temperaturami jakie obecnie panują było to niebezpieczne dla ich zdrowia. Dlatego kolejne dni poświęcili na sprzątanie śmieci pozostawionych m.in. przez turystów w naszej gminie. Wolontariusze posprzątali okolice wału i plaży w Wieliszewie, okolice lasu w Komornicy oraz okolice wału i lasu na Poddębiu. Przed tygodniem zaś czynnie uczestniczyli w zabezpieczaniu Ultramaratonu i służyli na trasie wszystkim zawodnikom serwując im zimną wodę. Wypada powiedzieć, iż wieliszewski Worckamp, to pomysł obecnego wójta Pawła Kownackiego. To on przed laty rozpoczął tę przygodę. I dzieło jako wójt kontynuuje.
rc

1a

2a

3a

4a

male

male2

male3

 

1 503 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
CAŁA NADZIEJA W GRABCU

Do wyborów zostało niespełna dwa i pół miesiąca, a już ciśnienie wyborcze skoczyło niemal zenitu. Idzie o obóz rządzący. Wiemy...

Zamknij