ggg ggg ggg ggg

Dni Miasta Kobyłka 2019 – Roztańczone, rozśpiewane, pełne różnorodnych atrakcji i bardzo udane!

Odbywający się w ubiegłą sobotę, 25 maja na Placu 15 Sierpnia finałowy piknik z okazji Dni Miasta Kobyłka 2019, z pełnym przekonaniem można zaliczyć do najbardziej udanych, tegorocznych imprez w naszym regionie.

O sukcesie festynu świadczyła wysoka frekwencja oraz ogromne zainteresowanie mieszkańców Kobyłki i okolic tym wszystkim, co działo się na scenie i poza nią. A działo się naprawdę wiele, dzięki czemu każdy, bez względu na wiek mógł znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie.
Tego dnia, cichy na co dzień skwer na Placu 15 Sierpnia zamienił się w tętniące życiem miasteczko festynowe z ogromną ilością różnorodnych kramów, stoisk gastronomicznych a także punktów, oferujących konkursy, gry i zabawy zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Do wspólnej, rodzinnej rozrywki zachęcały darmowe dmuchańce, karuzele, przystępne ceny smakołyków (np. duża porcja lodów za jedyne 4 zł), promocyjne kiermasze książek (nawet za 1 zł) – przygotowane przez kobyłkowską Bibliotekę i Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka, czy możliwość wymiany elektrośmieci na sadzonki ziół, do której zachęcała firma „Imperf”. Dużą popularnością cieszyły się stoiska: chipowania zwierząt, Wydziału Ochrony Środowiska UM, szkoły językowej Smart Point, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłce a także namiot, w którym mieszkańcy mogli porozmawiać o ważnych sprawach i problemach z radnymi, burmistrz Edytą Zbieć czy wiceburmistrzem Grzegorzem Świętoreckim. (Słowa uznania dla włodarzy miasta za ten godny do naśladowania w innych samorządach pomysł).
Festyn z atrakcjami zainaugurowała rodzinna gra miejska „Śladami Kobyłki”, przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Szczep 4 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych, a jednym z jego pierwszych punktów było wręczenie nagród zwycięzcom. (Do wygrania w losowaniu był rower, ufundowany przez „Rowery z duszą” oraz vouchery „LiqRise Day Spa”).
Po oficjalnym otwarciu pikniku przez burmistrz Edytę Zbieć, rozpoczął się maraton fantastycznych wydarzeń scenicznych, który poprowadził Michał Niemiec.
Tłumnie zgromadzona pod sceną publiczność mogła wysłuchać koncertu muzyki filmowej Miejskiej Orkiestry Dętej oraz podziwiać wzruszający program w perfekcyjnym wykonaniu przedszkolaków z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kobyłce.
Wspaniale zaprezentowała się utalentowana mieszkanka Kobyłki – Iwona Zielińska i jej sceniczna koleżanka Katarzyna Kaczyńska, po koncercie których przyszedł czas na imponujące popisy w wykonaniu młodzieży z sekcji tanecznej Miejskiego Ośrodka Kultury, prowadzonej przez Natalię Ilach.
Następnie odbył się pokaz iluzjonisty oraz programy animacyjne dla dzieci „Przyjaciółki Pani Wiosny, czyli jak złapać latawiec”. (Iluzjonista Damian Spętany oraz szczudlarze oczarowali nie tylko najmłodszych widzów).
W dalszej części pikniku, przed publicznością brawurowo zaprezentowały się sekcje sportowe MOK Kobyłka: Mandaryna Dance Studio, gimnastyki sportowej, karate oraz kickboxingu.
Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie plastycznego konkursu ekologicznego zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, w którym zwyciężyli młodzi kobyłczanie – Franek i Łucja. (Gratulujemy).
Wiele radości widzom i uczestnikom sprawił pierwszy kobyłkowski taniec grupowy do utworu z filmu „Footloose”, podczas którego do wspólnej nauki kroków zachęcała osobiście grupa

tancerzy w pomarańczowych perukach, na czele z burmistrz Edytą Zbieć. (Wraz z panią burmistrz wystąpiły także panie dyrektor: MOK – Agnieszka Kacprzak i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Sylwia Carzyńska).
Po tej jakże sympatycznej rozgrzewce przyszedł czas na koncerty gwiazd wieczoru. Jako pierwszy wystąpił Nick Sinckler – amerykański wokalista, który od 2007 r. przebywa w Polsce. Następnie, o godz. 20:30 na scenie zameldował się Jary Oddział Zamknięty!

(Tegoroczne Dni Kobyłki były imprezą doskonale przygotowaną pod każdym względem, nie tylko atrakcji, ale również bezpieczeństwa i dbałości o porządek. Gratulujemy burmistrz Edycie Zbieć, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury oraz wszystkim organizatorom. Warto było w minioną sobotę odwiedzić Kobyłkę, kto nie był, ma czego żałować).

/R.L.; foto: Organizatorzy, rl, KW/

https://www.youtube.com/watch?v=E6VIcUbl8Y0

4 917 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
SESJA RADY MIEJSKIEJ

22 maja w sali konferencyjnej Dworca odbyła się VIII Zwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Łochowie. Zaraz po otwarciu przewodniczący Rady...

Zamknij