ggg ggg ggg

Dni Broku i Puszczy Białej
– dwa dni wypełnione wspólnym świętowaniem dla mieszkańców
i atrakcjami dla turystów

W dniach 6 – 7 lipca 2024 r. tradycyjnie już, bo po raz czterdziesty czwarty w Broku świętowano Dni Broku i Puszczy Białej.

„Dni Broku to wyjątkowy czas, kiedy możemy wspólnie celebrować naszą bogatą kulturę, tradycję i historię” – zwracał się do zebranych burmistrz miasta i gminy Brok Sebastian Oczkowski dniu 6 lipca, w trakcie oficjalnego otwarcia obchodów 44. Dni Broku i Puszczy Białej, witając mieszkańców i gości. Z kolei prowadząca tę wyjątkową i dużą imprezę dyrektor Biblioteki Publicznej w Broku, Ewa Młynarczuk podkreślała, że to najstarsze w regionie wydarzenie, którego początek sięga 1978 roku: „Dni Broku i Puszczy Białej stały się naszym lokalnym znakiem rozpoznawczym na obszarze nie tylko powiatu czy województwa, ale również kraju. Święto od lat przyciąga jak magnes turystów i miłośników naszego regionu i kultury z całej Polski. Potrafimy wspólnie lokalnie świętować, łącząc pokolenia, gdyż na Dniach Broku nie zabraknie atrakcji dla gości w każdym wieku”. 44 Dni Broku i Puszczy Białej rozpoczęły się w sobotę rano o godz. 9:00 od turnieju piłki siatkowej plażowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Brok. W czasie, który dzielił rozgrywki siatkarskie od zaplanowanej na godz. 17: 00 kolejnej części święta i występów dzieci i młodzieży szkolnej, przybywający goście i mieszkańcy mogli skorzystać z atrakcji, jakie oferowało wesołe miasteczko. Przygotowano również około 40 stoisk z różnorodną ofertą. Były, więc stoiska ze smakołykami, z rękodziełem, zabawkami, biżuterią i wieloma innymi towarami chętnie kupowanymi przez uczestników święta. Jedną z atrakcji była strefa świadomego kierowcy. Na plaży miejskiej do swoich stoisk zapraszali organizatorzy i sponsorzy wydarzenia. O godzinie 17:00 rozpoczął się blok prezentacji brokowskich dzieci i młodzieży oraz oficjalne rozpoczęcie obchodów.
Po prezentacjach artystycznych burmistrz miasta i gminy Brok Sebastian Oczkowski powitał wszystkich gości i oficjalnie otworzył 44. Dni Broku i Puszczy Białej. Został rozstrzygnięty turniej piłki siatkowej plażowej i wyłoniono zwycięzców. Była to okazja do wręczenia nagród i wyróżnień za osiągnięcia w nauce i sporcie. Nagrodzono także właścicieli najpiękniejszej posesji w gminie. W tej części obchodów głos zabrali goście: Poseł na Sejm RP Marcin Grabowski, radny Sejmiku Wojewódzkiego Rafał Kowalczyk oraz starosta ostrowski Jerzy Bauer.
Następnie rozpoczęła się część rozrywkowa pierwszego dnia 44. Dni Broku i Puszczy Białej. Na scenie pojawiły się zespoły rozrywkowe: Nowator, Obsesja, Discoboys i Szpilki. Wspólną i świetną zabawę przy muzyce i utworach prezentowanych przez zespoły zakończono dyskoteką z DJ-em Czarnym.
Niedziela, 7 lipca na plaży miejskiej w Broku zapowiadała się równie ciekawie, bo zaproszono mieszkańców i turystów, m.in. na Nadbużański Festiwal Kultury Kurpiowskiej oraz inne atrakcje, które zaprezentujemy w przyszłym numerze naszej gazety KURIER W… – Tygodnik regionalny.

/J.Cz.; fot. KW, UMiG Brok/

84 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Festyn Rodzinny” w Zarębach Kościelnych

30 czerwca 2024 roku samorząd gminy Zaręby Kościelne na czele z wójt Urszulą Wołosiewicz zaprosił mieszkańców na zarębski plac targowy...

Zamknij