ggg ggg ggg

„Festyn Rodzinny” w Zarębach Kościelnych

30 czerwca 2024 roku samorząd gminy Zaręby Kościelne na czele z wójt Urszulą Wołosiewicz zaprosił mieszkańców na zarębski plac targowy do wspólnej zabawy podczas „Festynu Rodzinnego”.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy oraz okolicznych miejscowości. Podczas festynu można było skosztować tradycyjnych potraw regionalnych, kiełbas i ciast przygotowanych przez Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, KGW „Pętkowiacy” oraz KGW „Zgleczewiacy”. Na najmłodszych uczestników festynu czekały liczne atrakcje, m.in.: bezpłatne wesołe miasteczko, zabawy z animatorami, warsztaty plastyczne prowadzone przez LGD „Zielone Sioło”, przejażdżki kucykami oraz loteria fantowa przygotowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zaręby Kościelne. Nie zabrakło również stoisk z zabawkami, rękodziełem, zaplataniem warkoczyków oraz watą cukrową, popcornem i lodami.
W czasie oficjalnego otwarcia festynu wójt gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz powitała wszystkich zebranych, w tym obecnych na festynie gości m.in.: poseł na Sejm Marię Koc, starostę Powiatu Ostrowskiego Jerzego Bauera, sekretarz powiatu Ewę Suchcicką, przewodniczącą Rady Powiatu i sekretarz gminy Zaręby Kościelne Dorotę Subdę, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Justynę Pętkowską wraz z wiceprzewodniczącą Rady Krystynę Gumkowską i członkami Zarządu Elizą Drewnowską, Stefanem Rostkowskim, Romanem Malickim. Uczestniczyli również także: wójt gminy Andrzejewo Beata Urszula Ponichtera, burmistrz Miasta Brok Sebastian Oczkowski, wójt gminy Boguty-Pianki Jędrzej Drewnowski, wójt gminy Nur Rafał Kruszewski, wójt gminy Małkinia Górna Dariusz Rafalik, wójt gminy Szulborze Wielkie Karol Dąbkowski oraz przedstawiciele służb mundurowych policji i straży pożarnych z Zaręb Kościelnych ze wszystkimi strażakami z terenu okolicznych miast i gmin. Witano serdecznie radnych Rady Gminy Zaręby Kościelne na czele z przewodniczącą Kingą Pecurą i wiceprzewodniczącymi: Mirosławem Jamiołkowskim i Jerzym Biernackim oraz sołtysów i pracowników Urzędu Gminy, dyrektorów i kierowników szkół, jednostek samorządowych.
Pani Wójt przekazała również pozdrowienia od nieobecnych na festynie: posła na Sejm RP Henryka Kowalczyka, posła Arkadiusza Czartoryskiego, posła Marcina Grabowskiego oraz senatora Roberta Mamątowa. Na koniec przemówienia Wójt Gminy wręczyła dyplomy z podziękowaniem, które na ręce swoich przedstawicieli otrzymały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Zaręby Kościelne, Klub Sportowy „ISKRA” Zaręby Kościele oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zarębach Kościelnych.
Po wystąpieniu Wójt Gminy głos zabrał starosta Powiatu Ostrowskiego Jerzy Bauer, który podziękował za zaproszenie, pogratulował zrealizowanych dotychczas inwestycji i życzył wszystkim uczestnikom Festynu Rodzinnego dobrej zabawy.
Festyn rozpoczęto występem Dziecięcego Zespołu Tanecznego działającego przy Bibliotece Publicznej gminy Zaręby Kościelne, a kierowanym przez instruktor Kingę Pochmarę. Młodzi tancerze zostali docenieni gromkimi brawami. Kolejnym punktem programu były występy młodzieży szkolnej. Absolwentka i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych zaprezentowali publiczności swoje umiejętności wokalne (Nadia Tyl, Wiktoria Zakrzewska, Patrycja Marcinowska, Magdalena Nowacka, Anna Kietlińska, Maja Wilk, Kinga Piskowska, Kamila Gieryk, Emilia Młynarczuk, Patryk Grabowski) i gry na skrzypcach (Zuzanna Biernacka).
Festyn był okazją do rozdania medali uczestnikom rozgrywek sportowych o Puchar Wójt w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży, które wręczyli Pani Wójt oraz prezes zarębskiej „Iskry”.
Na scenie zaprezentowały się regionalne zespoły muzyki ludowej. Gościnnie wystąpili: Klub Seniora z Andrzejewa, Zespół „Żurawiacy” z Bogut-Pianek oraz „Retro Band” z Ostrowi Mazowieckiej. Gminę Zaręby Kościelne reprezentowały: Zespół Wokalny „Retro – Babskie Granie” z Koła Gospodyń Wiejskich w Kępistych-Borowych oraz Zespół Ludowy „Zapominajka” z Zarąb Kościelnych, które dały popis swoich umiejętności wokalnych, aktorskich i tanecznych. Trzeci z zespołów „Kwiaty Polskie” z Chmielewa – rozgrzał publiczność przed wieczornym występem zespołów EXTAZY i JORRGUS. Wszyscy świetnie się bawili przy znanych i lubianych przebojach, a impreza zakończyła się dyskoteką z muzyką DJ-a Michała Rawy.
Podczas festynu było wiele atrakcji, m.in.: bezpłatne wesołe miasteczko z animacjami, stoiska gastronomiczne, w tym stoiska lokalnych KGW, stoiska edukacyjno-informacyjne (PZDR, BS Ostrów Maz., LGD „Zielone Sioło”), biblioteczna loteria fantowa dla dzieci oraz rozgrywki sportowe o Puchar Wójt Gminy Zaręby Kościelne.
„Festyn Rodzinny w Zarębach Kościelnych” przyczynił się do promocji Gminy Zaręby Kościelne, promocji lokalnej kultury i tradycji oraz wzbogacenia oferty kulturalnej Mazowsza. Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz przybyłych gości impreza odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze, pozostawiając po sobie wiele pozytywnych wspomnień i niezapomnianych wrażeń.
Serdeczne podziękowania kierowano do sponsorów, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia imprezy oraz Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Zaręby Kościelne, które swoją pracą, doświadczeniem i pełnym zaangażowaniem przyczyniły się do przygotowania Festynu: KGW z Zarąb Kościelnych, KGW z Kępistych-Borowych, KGW z Chmielewa, KGW z Pętkowa Wielkiego, KGW ze Zgleczewa, KGW z Gąsiorowa, KGW z Kietlanki, KGW ze Świerży Zielonych, KGW z Zakrzewa-Kopijek, KGW ze Starej Złotorii.
Współorganizatorem ,,Festynu Rodzinnego w Zarębach Kościelnych” był Samorząd Województwa Mazowieckiego, który dofinansował imprezę w kwocie 25 000,00 zł.

/oprac. KW/

138 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
I Zlot Samochodów Amerykańskich i Zabytkowych oraz Motocyklistów Ostrów Mazowiecka

Zamknij