ggg ggg ggg ggg

„Czego Jaś się nie nauczy, Jan nie zastosuje”

Podczas pikniku „Pożegnanie lata” w Niegowie odbyły się warsztaty i konkursy „Czego Jaś się nie nauczy, Jan nie zastosuje”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Projekt jest realizowany przez Fundację Akomodacja w ramach zadania dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. W trakcie warsztatów „Smog jak smok” , omawiane było pojęcie smogu, uczestnicy wykonywali domki z papieru, szyli maski antysmogowe oraz odbył konkurs z nagrodami.
Pogoda dopisała, przyszło wiele osób, w warsztaty angażowały się całe rodziny, dzieci, rodzice, dziadkowie. Wykonane prace (maski i domki) oraz karty pracy jako nośnik wiedzy wraz z nagrodami uczestnicy zabierali ze sobą.
Spotkanie w Niegowie (powiat wyszkowski), zakończyło cykl warsztatów realizowanych w Tłuszczu (powiat wołomiński), w Dębem Wielkim (powiat miński) oraz w Krupińskim (powiat węgrowski). Celem zadania było propagowanie uchwały antysmogowej dla Mazowsza uchwalonej przez Sejmik Województwa Mazowieckiego.
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że forma piknikowo-warsztatowa doskonale sprawdza się w propagowaniu trudnych tematów, bezpośredni, swobodny kontakt pozwala na wyjaśnienie wielu wątpliwości, a wiedza w wielu przypadkach działa skuteczniej niż działania restrykcyjne.

/Koordynator projektu Tamara Szewczak/

2 403 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Burmistrz Jerzy Bauer podsumował kadencję

Przy wypełnionej po brzegi sali kinowej burmistrz Jerzy Bauer mówił o zrealizowanych w ostatnich czterech latach inwestycjach oraz zmianach, jakie...

Zamknij