ggg ggg

Coraz zieleniej na Placu Miejskim!

16 maja przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wyszkowie na czele z naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Bezpieczeństwa – Adamem Mrozem, a także Robertem Garbarczykiem – naczelnikiem Wydziału Gospodarski Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa przeprowadzili kontrolę prac wykonywanych w sercu Wyszkowa – na Placu Miejskim.

Prace są na etapie zaawansowanym i wszystko wskazuje na to, że wykonawca zakończy działania do końca maja. Według szacunków przedstawicieli Urzędu, cały proces uzyskiwania zezwoleń na oddanie placu do użytku powinien zakończyć się do końca czerwca.
Plac Miejski będzie składał się z kilku stref, między innymi strefy wodnej i strefy spotkań. Wybudowany został kompleks fontann, których strumienie przy dobrej bezwietrznej pogodzie sięgać będą nawet 9 metrów wysokości. Nad fontannami czuwa specjalny system, który dostosowuje moc strumienia wody do siły wiatru. Pod ziemią wybudowany został „bunkier techniczny”, w którym znajdują się maszyny obsługujące fontanny.
Na terenie Placu znajdują się ławki, kosze na śmieci, stoliki do gier, stoliki kawiarniane, stojaki na rowery, „psie stacje”, poidełka i karmniki dla ptaków, siedziska i meble przenośne, tablice informacyjne. Pojawiły się prostokątne kwietniki z miejscami do wypoczynku, wyposażone w siedziska w cieniu drzew. Zasadzonych zostało mnóstwo drzew, krzewów, pnączy i kwiatów, które umilą spędzanie wolnego czasu w sercu miasta. Od strony ulicy Sowińskiego ustawione zostały pergole z pnączami, natomiast w części południowej wygospodarowane zostało miejsce z możliwością ustawienie sceny, w związku z czym w przyszłości na placu będą mogły odbywać się imprezy plenerowe. Teren ten objęty zostanie monitoringiem miejskim.
/Info UM/

550 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Umowa na budowę drogi Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka

15 maja br. podpisana została umowa pomiędzy powiatem wyszkowskim reprezentowanym przez Starostę Powiatu Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego, a firmą Drogi i...

Zamknij