ggg ggg

Chwila z życia burmistrza… (18.06.2013)

Robert Roguski – burmistrz Miasta Kobyłka dzień pracy, czyli 14 czerwca (piątek) od samego rana spędza pracowicie.


Na początek nauka języka angielskiego. Następnie rozpoczynają się sprawy poważne – spotkanie z inspektorem nadzoru budowlanego. Ważne i trudne są sprawy poruszane podczas spotkania z mieszkańcami. W tym konkretnym dniu poruszano problemy zalewania posesji i działek. Burmistrz musi każdego wysłuchać i w miarę możliwości urzędu – pomoc. Kolejne spotkanie znów dotyczyło żywotnych problemów. Społeczna Komisja Mieszkaniowa doradzała burmistrzowi Robertowi Roguskiemu w sprawie rozdziału mieszkań. No i oczywiście – spotkanie z redakcją KURIERA W – śmieje się burmistrz Kobyłki – też jest bardzo ważne i inspirujące oraz wymaga uwagi! Trzeba zdradzić, że burmistrz w między czasie przełożył jedno ze spotkań, aby porozmawiać z nami o Kobyłce.
My ze swej strony musimy dodać, że ten dzień tak się nie zakończył. Nie dość, że burmistrz Roguski musiał złożyć kilkadziesiąt podpisów pod listy gratulacyjne dla młodożeńców biorących ślub w USC Kobyłka, to również przez cały czas wpływały dokumenty do podpisu. Jak się okazuje czerwiec tego roku jest rekordowy, jeśli chodzi o ilość zawieranych małżeństw – było ich 30.
W ciągu dnia pracy burmistrza są również bardzo miłe chwile.

Taką spędził też włodarz Kobyłki, gdy do jego gabinetu zapukała młodzież z Zespołu Szkół nr 1. Uczniowie: Daria Rymuz, Julia Kucharek, Filip Kacprzak i Mateusz Sitek uroczyście zaprosili burmistrza na obchody zakończenia roku szkolnego 27 czerwca o godz. 9.30 oraz na Bal gimnazjalny klas 3, tego samego dnia o godz. 18.00. Zaproszenia wręczona na czerpanym papierze, zmyślnie zwiniętym i obwiązanym sznureczkiem. Młodzi ludzie nieco stremowani szybko odnaleźli się w przyjaznej atmosferze stworzonej przez gospodarza. Pozowali do zdjęcia, a na koniec poczęstowani słodyczami i zapewnieniem o udziale burmistrza Roberta Roguskiego w ich imprezach, po miłej wymianie zdań opuścili gabinet.


Jak tłumaczył burmistrz czerwiec to bardzo pracowity czas: spotkania, uroczystości w szkołach, udział w paraolimpiadzie zorganizowanej w ZS nr 2 i wiążące się z tym wspaniałe emocje. Obecny tydzień zaś Kobyłka żyje dorocznym festiwalem Perły Baroku – od niedzieli do niedzieli Kobyłka kulturalna! – zakończył burmistrz Robert Roguski. 
Naszym zdaniem pracowity to był dzień i z perspektywą na kolejne mocno zajęte dni. Odnieśliśmy tez wrażenie, że burmistrz Roguski wręcz żyje swoją pracą, bo pod koniec wizyty już napomykał o nowych inwestycjach, budowie chodników i przebudowie ulic.
Ale o tym porozmawiamy innego dnia….
/J.Cz./

2 724 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Najmłodsi Szwoleżerowie z wdzięczności i szacunku dla Najstarszego Ułana Rzeczypospolitej… (18.06.2013)

W strugach ulewnego deszczu, w niedzielę, 9 czerwca przy Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Radzyminie odbył się Piknik Kawaleryjski,...

Zamknij