ggg ggg ggg ggg

Byli i obecni samorządowcy posadzili drzewa w Parku Świętojańskim

Posadzeniem kilkudziesięciu drzew w powstającym Parku Świętojańskim nad Jeziorem Wieliszewskim uczczono w miniony czwartek, 28 maja 30. rocznicę powstania Samorządu Terytorialnego w Polsce.

Kilkadziesiąt drzew pojawiło się w ubiegłoczwartkowe popołudnie, 28 maja nad Jeziorem Wieliszewskim.
Z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego, kilkudziesięciu samorządowców, w tym obecny wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki oraz były wójt Edward Trojanowski, a także radni wszystkich 8 kadencji, sołtysi oraz ks. proboszcz Grzegorz Kucharski, posadzili drzewa w powstającym Parku Świętojańskim.
„Rok 2020 to szczególny czas dla polskiej samorządności. Właśnie w tym roku mija 30 lat od momentu odrodzenia samorządu terytorialnego w III Rzeczypospolitej. (…)
Dorobek trzech dekad funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce jest niepodważalny. Bez zaangażowania i ciężkiej pracy animatorów działających na rzecz idei społeczeństwa obywatelskiego nie byłby możliwy tak duży skok cywilizacyjny, który codziennie obserwujemy w każdym zakątku naszego kraju.
Nie ma wątpliwości, iż Gmina Wieliszew, a wcześniej Gmina Skrzeszew, jest również beneficjentem tych zmian. Kolejni jej włodarze, członkowie rad gmin oraz sołtysi aktywnie przyczynili się do zmian, które spowodowały, iż jest ona gminą nowoczesną, zadbaną i szybko rozwijającą się przy jednoczesnym zachowaniu ważnego dla nas dorobku przyrodniczego oraz kulturowego.
Mając na uwadze te osiągnięcia, jak również mając w pamięci wszystkie osoby, które uczestniczyły w pracy na rzecz tej ziemi, także osoby, których wśród nas już nie ma, pragniemy uczcić rocznicę poprzez pozostawienie żywej pamiątki tego święta w postaci drzew zasadzonych przez osoby zaangażowane w samorząd naszej Gminy w nowo powstającym Parku Świętojańskim.
Niech te dęby, brzozy, olchy, lipy i buki przypominają mieszkańcom Gminy Wieliszew oraz przyszłym pokoleniom jak ważna jest samorządność i pielęgnowanie wspólnoty lokalnej oraz stanowią zachętę do stałego angażowania się w budowę społeczeństwa obywatelskiego” – napisano w treści „Listu Jubileuszowego w rocznicę 30-lecia powstania samorządu w Polsce”, sygnowanego przez wszystkich uczestników akcji i zakopanego w metalowej kapsule.
Bez wątpienia, akcja sadzenia drzew to wyjątkowo trafiony pomysł na uczczenie tej symbolicznej rocznicy. Lipy, dęby, olchy, choiny, sosny, świerki… na lata upamiętnią ciężką pracę samorządowców wszystkich kadencji. Będą również świadectwem tego, że Gmina Wieliszew stawia na zieleń (ponad podziałami politycznymi i światopoglądowymi).
/opr. KW, foto: Gmina Wieliszew/

1 677 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymin, w którym budujemy Sanktuarium św. Jana Pawła II rysuje się jako miejsce wyjątkowe – miejsce pielgrzymkowe w Polsce…

O wielkim dziele budowy Sanktuarium św. Jana Pawła II na polach Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Radzyminie, które każdy z...

Zamknij