ggg ggg ggg

Biegli wydadzą opinię (31.01.2012)

Prokuratura Rejonowa w Legionowie ma już wyniki badań krwi wójta Sławomira  Macieja M. i wiceprzewodniczącego rady gminy Mariana O.

Obaj nieporęccy samorządowcy zostali zatrzymani  4 stycznia podczas rutynowej kontroli drogowej przez policjantów ze stołecznej drogówki. Podczas zatrzymania funkcjonariusze od obu panów poczuli woń alkoholu. Samorządowcy odmówili  badania alkomatem.  Po kilku godzinach od zatrzymania obu kierowcom pobrano krew.
Podejrzenia policjantów okazały się być uzasadnione.   Sławomira  Maciej M. uzyskał wynik 0,2 promila, przy czym krew do badań pobrano prawie 3,5 godz. po zatrzymaniu. Wiceprzewodniczący Marian O uzyskał wynik 0,26 promila.  Wyniki badań krwi jednoznacznie mówią, iż obaj kierowcy popełnili wykroczenie. Zdaniem Prokuratury, zwłoka czasowa do jakiej doszło od  zatrzymania obu kierowców, do  chwili pobrania próbek  wskazuje na konieczność  powołania w sprawie biegłego. Jago zadaniem będzie ustalenie dokładnego stanu trzeźwości obu kierowców w chwili zatrzymania przez  policjantów. Jeśli biegły wykaże , iż samorządowcy w chwili kontroli  mieli powyżej 0,5 promila , to sprawa zakwalifikowany będzie  już nie jako wykroczenie, a przestępstwo umyślne.  Za popełnienie przestępstwa grozi  kara do 2 lat więzienia, kara grzywny i zatrzymanie prawa jazdy. Jeśli okaże się, iż obaj samorządowcy popełnili jedynie wykroczenie , to grozi im kara grzywny do 5 tysięcy złotych, kara aresztu i zatrzymanie praw jazdy  na okres do 6 miesięcy. O winie w obu przypadkach zdecyduje sąd. I co ważne w tej sprawie:  radnym i wójtem, burmistrzem czy prezydentem gminy nie mogą być osoby skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne.
rwc

1 946 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ruszy budowa basenu (31.01.2012)

Władze miasta Ząbki podpisały z wykonawcą umowę na budowę krytej pływalni, będącej częścią dużego kompleksu przy Miejskim Ośrodku Sportu i...

Zamknij