ggg ggg ggg

Ruszy budowa basenu (31.01.2012)

Władze miasta Ząbki podpisały z wykonawcą umowę na budowę krytej pływalni, będącej częścią dużego kompleksu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.  Uroczystość odbyła się 23 stycznia w sąsiedztwie placu pod przyszły basen, czyli na niedokończonej jeszcze trybunie głównej. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Budową basenu w Ząbkach zajmie się firma Condite z Kielc, oferująca pełen zakres usług budowlanych, począwszy od budynków mieszkalnych, poprzez obiekty użyteczności publicznej aż do specjalistycznych i sportowych. Zgodnie z umową podpisaną pomiędzy prezesem Condite i Urzędem Miasta, do końca 2013 roku przy ulicy ks. Skorupki w Ząbkach powstanie obiekt, którego wartość przekroczy 21 milionów. Ponad połowa tych środków, bo blisko 13,4 miliona pochodzić będzie z funduszy europejskich. Pozostałą część sfinansuje miasto z własnego budżetu.
W ramach inwestycji powstanie kryta pływalnia, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci, basen rekreacyjny z gejzerami powietrznymi, masażami karku, masażami powietrznymi, a także jacuzzi z hydromasażem, rurowa zjeżdżalnia, miejsca odnowy biologicznej ze stanowiskami do opalania, sauna, łaźnie, gabinet masażu, bary, czterotorowa kręgielnia oraz dwa boiska do squasha z własnym zapleczem. Wszystkie atrakcje umieszczone w nowoczesnym i przyjaznym wnętrzu stworzą miejsce spotkań mieszkańców i największe centrum rozrywki w mieście.  Budynek będzie dodatkowo wyposażony w parking podziemny.


Ząbkowski basen będzie drugim, po Wołominie, tego typu nowoczesnym obiektem w całym powiecie wołomińskim. Nic dziwnego, że podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się w bardziej uroczysty, niż zazwyczaj, sposób. Zaproszeni goście zgromadzili się w niedokończonej jeszcze trybunie, będącej sztandarową inwestycją Ząbek w ubiegłym roku. Na sali, prócz władz miasta i przedstawicieli firmy Condite, znaleźli się między innymi wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Strzalkowski i starosta wołomiński Piotr Uściński.


– Okoliczności w jakich podpisujemy dziś umowę są nieco surowe, ale to był nasz świadomy wybór. Chcemy pokazać, że choć w obliczu ogólnopolskiego kryzysu, w Ząbkach jest bardzo trudno pod względem finansowym, to staramy się robić jak najwięcej dla naszych mieszkańców – mówił burmistrz Robert Perkowski – Pomysł o budowie pływalni powstał już w 2007 roku, gdy zbadaliśmy potrzeby naszych mieszkańców. Najczęściej powtarzającą się odpowiedzią i wspólnym mianownikiem analiz, był właśnie basen. Dziś, pomimo trudności, dla mieszkańców Ząbek tę inwestycję rozpoczynamy – dodał.
Podpisanie umowy odbyło się w błyskach fleszy, a wyobraźnię dodatkowo rozbudziła wizualizacja, wyświetlana w tle za pomocą multimedialnego rzutnika.                      Anna Sajnog

2 465 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Efekty pracy są widoczne (31.01.2012)

Rok 2011 to dla Tłuszcza pierwszy rok rządów młodego burmistrza Pawła Bednarczyka. W rozmowie dla „Kuriera W” włodarz gminy podsumowuje...

Zamknij