ggg ggg ggg ggg

„I bieg przedszkolaka – biegniemy dla Oliwi i Wojtusia”

W niedzielę, 14 maja w Duczkach (gm. Wołomin) o godz. 14.00 odbyło się uroczyste otwarcie „I biegu  przedszkolaka”, którego celem było zebranie, jak największej ilości środków na leczenie i rehabilitację dla Oliwii Mychra i Wojtusia Ratyńskiego.

 

fot3Bieg został zorganizowany pod honorowym patronatem Burmistrz Wołomina – Elżbiety Radwan, a głównym organizatorem wydarzenia było miejscowe przedszkole im. Pszczółki Mai. Organizatorzy mogli liczyć również na wzmożoną pomoc ze strony okolicznych organizacji i przedsiębiorstw.
Udział w biegu był bezpłatny i przeznaczony nie tylko dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale również dla całych rodzin. Start i meta wyścigu znajdowała się przy Przedszkolu im. Pszczółki Mai, a trasa o długości 680 m. obejmowała ul. Długą- ul. Szkolną – ul. Poprzeczną – ul. Lipową. Wydarzenie składało się z 6 biegów w różnych kategoriach, a mianowicie: dzieci urodzone w 2013 r. następnie w 2012, 2011 i 2010 roku, kolejno bieg rodzinny i ostatni w którym mogły brać udział, także osoby starsze „Babciu i Dziadku pobiegnij z wnuczkiem”.
Dzieci, które zajęły miejsca od 1-3 otrzymały z rąk Burmistrz Wołomina medale i dyplomy wyróżniające. Poza nagrodami uzyskanymi w biegach, najmłodsi mogli liczyć również na wiele innych dodatkowych atrakcji tj. Zumba Kids, malowanie twarzy czy losowanie nagród w licznych konkursach. Starsi członkowie rodzin, także mogli znaleźć coś dla siebie, dzięki pomocy OSP Stare Grabie, która przygotowała poczęstunek w formie domowej grochówki i ciast.
Wszystkie fundusze zebrane podczas „I biegu przedszkolaka” zostały w całości przekazane na cel charytatywny dla Oliwki cierpiącej na obustronny niedosłuch i zdiagnozowany autyzm atypowy oraz Wojtusia chorego na wrodzoną łamliwość kości typ II.

Aleksandra Bandachowska

 

4 025 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pielgrzymi z Diecezji Warszawsko – Praskiej uczcili setną rocznicę Objawień Fatimskich w Mieście Cudu nad Wisłą

W minioną sobotę, 13 maja w Radzyminie, odbył się Jubileuszowy V Zjazd Kół Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej, zorganizowany w 100-lecie...

Zamknij