ggg
ggg ggg

Pielgrzymi z Diecezji Warszawsko – Praskiej uczcili setną rocznicę Objawień Fatimskich w Mieście Cudu nad Wisłą

W minioną sobotę, 13 maja w Radzyminie, odbył się Jubileuszowy V Zjazd Kół Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej, zorganizowany w 100-lecie Objawień Fatimskich. Z tej okazji do Sanktuarium św. Jana Pawła II przybyło ponad tysiąc pielgrzymów.

 

fot6Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9:30 od oficjalnego przywitania Uczestników Zjazdu, które odbyło się w Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego. Następnie, ulicami miasta w kierunku Sanktuarium Św. Jana Pawła II na radzymińskiej Victorii, wyruszyła Procesja Różańcowa z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
Główna część uroczystości religijnych odbyła się pod murami powstającego kościoła parafialnego p.w. św. Jana Pawła II. Licznie zgromadzeni pielgrzymi mieli okazję wysłuchać Świadectw Wiary oraz Siły i Mocy Modlitwy Różańcowej. Jednym ze świadków, który wystąpił przed wiernymi z Diecezji Warszawsko-Praskiej był pan Romuald Kłos – aktor grający postać Rzymianina w słynnym filmie „Pasja” w reżyserii Mela Gibsona. Przygotowano również projekcję filmu dokumentalnego, na który złożyły się świadectwa osób, które doznały łaski uzdrowienia podczas modlitwy w radzymińskim sanktuarium.
Nie zabrakło także chwili na wspomnienia o Janie Pawle II, do wspólnego odśpiewania „Barki”, czyli ulubionej pieśni Papieża – Polaka zachęciła Radzymińska Orkiestra Dęta.
Podczas uroczystości, w imieniu władz samorządowych Gminy Radzymin głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Dobrzyniecki, który powitał zgromadzonych pielgrzymów, wśród których dostrzec można było m.in. starostę wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego.
Kulminacyjny moment obchodów nastąpił w samo południe, kiedy to odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem JE ks. bpa Wojciecha Osiała – sufragana Diecezji Łowickiej.
Po Mszy Świętej pielgrzymi mogli wziąć udział w pikniku parafialnym, na którym można było skosztować pysznych domowych wypieków, potraw z grilla, wypić kawę lub herbatę a także zakupić książki, pamiątki, dewocjonalia. W ten sposób można było wesprzeć budowę Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie, do czego zachęcał proboszcz i budowniczy świątyni ksiądz Krzysztof Ziółkowski.
Obchody 100-lecia Objawień Fatimskich
w Radzyminie zakończyły się po południu koncertem zespołu El Camino oraz wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Juz dziś serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi po raz kolejny do Radzymina, tym razem na uroczystą koronację Figury Matki Bożej Fatimskiej, która odbędzie się 22 sierpnia o godz. 18:00.
/opr. R. S. Lewandowski,
foto: G. Jeleń/

2 000 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Roztańczone przedszkolaki z Krasnala Hałabały na podium

Występy taneczne dzieci w III Powiatowym Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „Roztańczone Przedszkolaki” z pewnością dostarczyły wszystkim dużo pozytywnej energii i...

Zamknij