ggg ggg ggg

„Biblioteczny Plantcrossing” w Kobyłce nabiera rozpędu!

Miejska Biblioteka Publiczna w Kobyłce to instytucja wyróżniająca się w regionie nie tylko prężną działalnością, ale także ciekawymi i kreatywnymi przedsięwzięciami, zachęcającymi mieszkańców do jej odwiedzenia. Jedną z takich akcji jest trwający przez cały kwiecień i maj „Biblioteczny Plantcrossing”!

Wszystkich miłośników książek, będących jednocześnie miłośnikami roślin, kwiatów i zieleni zachęcamy do udziału w akcji Plantcrossingu, prowadzonego w kobyłkowskiej Bibliotece.
Jeśli masz dużo roślin i chcesz się nimi podzielić z innymi mieszkańcami i czytelnikami przynieś je do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kobyłce i… wymień na inne!
Sadzonki należy odpowiednio przygotować np. w słoiczku lub małej doniczce z karteczką z nazwą rośliny. (Stanowisko z roślinami znajduje się przed Biblioteką. Akcja trwa przez cały kwiecień i maj).
W ramach akcji roślinki znajdują nowe domy, a mieszkańcy chętnie wymieniają się odnóżkami roślin. O dużym powodzeniu akcji niech świadczy fakt, że w ostatnim czasie wzięła w niej udział nawet Zastępca Burmistrza Miasta Kobyłka, p. Katarzyna Rostek, która zasiliła biblioteczny regalik sadzonkami mięty, truskawki, trawki ogrodowej i rozchodnika.
Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w roślinnej wymianie bibliotecznej oraz do zapoznania się
z bogatym i ciekawym księgozbiorem na temat roślin oraz ich uprawy, którym może poszczycić się kobyłkowska biblioteka.
Dyrekcji i Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kobyłce gratulujemy wspaniałych pomysłów, służących promocji czytelnictwa i składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego właśnie (8 maja) Dnia Bibliotekarza i Bibliotek!

/opr. KW/

308 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Za Wolność i Ojczyznę…” – Uroczysta premiera najnowszego komiksu historycznego autorstwa Mirosława Sobieckiego i Dariusza Rygla

W ostatni czwartek kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. św. Jana Pawła II w Ząbkach, odbyła się uroczysta premiera...

Zamknij