ggg ggg ggg ggg

„Za Wolność i Ojczyznę…” – Uroczysta premiera najnowszego komiksu historycznego autorstwa Mirosława Sobieckiego i Dariusza Rygla

W ostatni czwartek kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. św. Jana Pawła II w Ząbkach, odbyła się uroczysta premiera ząbkowskiego komiksu historycznego pt. „Za Wolność i Ojczyznę. Majora Leona Drewnickiego przypadki w Powstaniu Listopadowym”, autorstwa Mirosława Sobieckiego i Dariusza Rygla.

W czwartek, 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. św. Jana Pawła II w Ząbkach odbyła się uroczysta premiera najnowszego komiksu, stworzonego przez Mirosława Sobieckiego – cenionego badacza ząbkowskiej historii oraz znakomitego rysownika Dariusza Rygla.
Jak przyznali sami autorzy, prace nad komiksem pt. „Za Wolność i Ojczyznę. Majora Leona Drewnickiego
przypadki w Powstaniu Listopadowym”, przybliżającego sylwetkę i dokonania związanego z Ząbkami bohatera
narodowego, trwały 9 lat.
W końcu, pomysłodawcom udało się stworzyć finalną wersję ilustrowanej opowieści, a dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Ząbkach niezwykła publikacja trafiła do rąk czytelników!
W ostatnim tygodniu kwietnia drukarnię opuściła pierwsza partia nakładu – komiksy w miękkiej oprawie, a w kolejnych dniach do Ząbek dotarła także wersja w twardej okładce. Przedpremierowa prezentacja komiksu odbyła się w środę, 26 kwietnia podczas sesji Rady Miasta, zaś oficjalna premiera miała miejsce dzień później.
W uroczystej premierze, którą zorganizowano w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział uczniowie wszystkich ząbkowskich szkół wraz z nauczycielami i dyrektorami placówek oświatowych, a także dyrekcja biblioteki. Honorowymi gośćmi wydarzenia byli: Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk oraz Rodzina Bohatera – Pan Bogdan Leon Drewnicki wraz z córką, Panią Magdą.
W obecności potomków mjra Leona Drewnickiego komiksy opowiadające o jego patriotycznych dokonaniach trafiły do rąk najmłodszego pokolenia czytelników. Ząbkowska młodzież i uczestniczący w wydarzeniu goście mogli również dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z Bohaterem, a przy okazji poznać tajniki tworzenia komiksu.
Chyląc czoła przed autorami wspaniałego albumu „Za Wolność i Ojczyznę. Majora Leona Drewnickiego przypadki w Powstaniu Listopadowym” należy podkreślić, że publikacja przybliżająca w atrakcyjny sposób sylwetkę lokalnego Bohatera i dzieje Ząbek, trafiła nie tylko do ząbkowskich szkół, ale dostępna jest także dla wszystkich zainteresowanych. Bezpłatne egzemplarze mieszkańcy mogą otrzymać w Urzędzie Miasta Ząbki i Bibliotece (pasaż Orla).
Osoby spoza Ząbek, które także zaciekawione są historią Ząbek i pragną zdobyć wyjątkowy komiks, proszone są o kontakt z ząbkowskim magistratem (adres e-mail: promocja@zabki.pl).

/opr. R.L.; foto: KW; Bogdan Śladowski/

382 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„WELLER 2. KOŁAKÓW’44”

Podsumowanie uroczystych obchodów 79. rocznicy zrzutu Cichociemnych Tegoroczne obchody 79. rocznicy zrzutu Cichociemnych w ramach operacji lotniczej „Weller 2” odbyły...

Zamknij