ggg ggg ggg ggg

„Bezpieczna Komunikacja Miejska” w powiecie wołomińskim

Policjanci ruchu drogowego wołomińskiej Komendy wspólnie z pracownikami Zarządu Transportu Miejskiego z Warszawy prowadzą na terenie powiatu wołomińskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczna Komunikacja Miejska”. Mają one na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, oraz bezpieczeństwa w transporcie zbiorowym w czasie epidemii koronawirusa.

Na kierowcach i przewoźnikach wykonujących przewozy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżujących autobusami i tzw. busami.

Policjanci wołomińskiej drogówki wspierani przez pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie w czasie prowadzonych w ostatnim czasie działań na terenie powiatu wołomińskiego zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie autobusami miejskimi linii „L”. Funkcjonariusze sprawdzali czy liczba pasażerów nie przekracza liczby określonej w dowodzie rejestracyjnym, dodatkowo czy liczba przewożonych pasażerów nie jest większa, niż wynosi połowa miejsc siedzących, co podyktowane jest obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii koronawirusa.

Podczas prowadzonych działań w ramach akcji „Bezpieczna Komunikacja Miejska” policjanci zwracali również uwagę na:

  • stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków,
  • czas pracy kierowców,
  • sposób przewożenia osób i rzeczy.

W czasie działań sprawdzany był również  stan trzeźwości kierujących oraz kontrole w zakresie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów.

Jak zapowiadają funkcjonariusze i pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, takie kontrole odbywać się będą cyklicznie.

asp. szt. Tomasz Sitek

1 413 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
JESTEM MOCNY DLA CHRYSTUSA – JESTEM PIĘKNA DLA BOGA

W dniach 23-25 marca 2021r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem: ,,Profilaktyka na...

Zamknij