ggg

JESTEM MOCNY DLA CHRYSTUSA – JESTEM PIĘKNA DLA BOGA

W dniach 23-25 marca 2021r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem: ,,Profilaktyka na co dzień i od święta JESTEM MOCNY DLA CHRYSTUSA – JESTEM PIĘKNA DLA BOGA”.

W ciągu tych trzech dni nauka wyglądała trochę inaczej.  Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy dziewcząt i 4 grupy chłopców. Uczestniczyli w kilku terapiach, m.in. plastyka, rzeźba, film i teatr, kulinaria, śpiew oraz sport i ogród. Podczas zajęć przygotowując swoje wnętrze na święta, troszczyli się o siebie nawzajem w wymieszanych wiekowo grupach, wykonali mnóstwo pracy zarówno przed szkołą, jak i w szkole. Na zajęciach „sport i ogród” mogli wykazać swą moc podczas różnych rozgrywek sportowych, ale także został wygrabiony teren wokół szkoły. Każdego dnia mieli możliwość wykazać się też kulinarnie: piekli babeczki, przygotowywali stół do śniadania dla poszczególnych grup, służyli sobie nawzajem. Swoją kreatywność pokazali na zajęciach plastycznych, gdzie wykonali dwie ogromne palmy, które zdobiły Kościół parafialny w Brańszczyku w Niedzielę Palmową, wykonali też mnóstwo ciekawych i kolorowych prac pogłębiając wiedzę na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Na zajęciach z rzeźby wykonali 14 Stacji Drogi Krzyżowej z masy solnej, którą nieśli ostatniego dnia Rekolekcji podczas przeżywania Męki Pańskiej w Kościele.

W czasie zajęć z filmu i teatru mieli okazję wypowiedzieć się, przygotować plakat o sposobach wykorzystania siły i mocy oraz piękna, obejrzeć kilka ciekawych filmów profilaktycznych i religijnych, a także przygotować kilka scenek teatralnych. Każdego dnia rozśpiewywali się, przygotowując się do Mszy Świętej, powiększając swoje śpiewniki o pieśni i piosenki związane z Wielkim Postem dzięki młodym licealistom Julce, Oli i Maksowi, którzy zechcieli towarzyszyć uczniom. Rekolekcjom przewodniczył Proboszcz Parafii w Brańszczyku ks. Jerzy Brzeziński, który każdego dnia głosił katechezę dla dziewcząt i dla chłopców. Każdy dzień kończył się Mszą Świętą. 

Pomysłodawczynią i koordynatorką tego niezwykłego i oryginalnego projektu „Profilaktyka na co dzień i od święta: JESTEM MOCNY DLA CHRYSTUSA – JESTEM PIĘKNA DLA BOGA” była Katarzyna Jermacz, z którą współpracowali wszyscy nauczyciele. Za pomoc w organizacji rekolekcji wielkopostnych społeczność szkolna serdecznie dziękuje Księdzu Proboszczowi, Siostrom Franciszkankom Rodziny Maryi i Pracownikom Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku, Gminie Brańszczyk, Stowarzyszeniu ,,Dla jednego uśmiechu” oraz p. Dorocie Bogackiej EUROCASH S.A. w Wyszkowie.

ZSS w Brańszczyku

913 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ

Pod koniec lutego uczniowie klas I-III przystąpili do konkursu plastycznego, którego organizatorem jest Fundacja banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K....

Zamknij