ggg ggg

Basen będzie gotowy przed terminem (12.06.2012)

Wszystko wskazuje na to, że budowa krytej pływalni w Ząbkach, rozpoczęta wczesną wiosną, zostanie zakończona pół roku przed zapowiadanym terminem. Obecne zaawansowanie prac pozwala przewidywać, że basen zostanie oddany do użytku mieszkańców i gości już we wrześniu 2013 roku.

Pracą nad powstaniem ząbkowskiego basenu zajmuje się kielecka firma Condite, oferująca szeroko rozumiane usługi budowlane. Wszyscy pamiętają, jak w styczniu uroczyście podpisywano umowę na realizację współfinansowanej ze środków zewnętrznych inwestycji, a już po niespełna pół roku zakres wykonanych prac przekracza planowy terminarz.
– Mam bardzo dobrą wiadomość dla tych, którzy z utęsknieniem czekają na otwarcie pływalni w Ząbkach. Budowa miejskiego basenu jest już bardzo zaawansowana i zgodnie z przewidywaniami wykonawcy, inwestycja zostanie oddana do użytku we wrześniu przyszłego roku – informuje burmistrz miasta Robert Perkowski – Praktycznie zakończyły się prace związane z budową poziomu -1, czyli parkingiem podziemnym, zapleczem technicznym, prace konstrukcyjne. Rozpoczynają się już prace na poziomie 0 – dodaje.


W ramach inwestycji wartej ponad 21 milionów złotych powstanie kryta pływalnia, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci, basen rekreacyjny z gejzerami powietrznymi, masażami karku, masażami powietrznymi, a także jacuzzi z hydromasażem, rurowa zjeżdżalnia, miejsca odnowy biologicznej ze stanowiskami do opalania, sauna, łaźnie, gabinet masażu, bary, czterotorowa kręgielnia oraz dwa boiska do squasha z własnym zapleczem. Wszystkie atrakcje umieszczone w nowoczesnym i przyjaznym wnętrzu stworzą miejsce spotkań mieszkańców i największe centrum rozrywki w mieście.
Anna Sajnog

1 331 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy design miejskich autobusów (12.06.2012)

Na ząbkowskich ulicach pojawiły się kolorowe autobusy z hasłami promującymi meldunek w mieście. Nowy wygląd pojazdów jest pomysłem wiceburmistrza Artura...

Zamknij