ggg
ggg ggg

Nowy design miejskich autobusów (12.06.2012)

Na ząbkowskich ulicach pojawiły się kolorowe autobusy z hasłami promującymi meldunek w mieście.

Nowy wygląd pojazdów jest pomysłem wiceburmistrza Artura Murawskiego i ma za zadanie zachęcić tych jeszcze niezdecydowanych do udziału w akcji. Na zameldowanych czekają w mieście całkiem wymierne korzyści!
Wszystko zaczęło się od akcji „Zniżka za dowód”, w której bierze udział już ponad 70 ząbkowskich firm. Cała kampania polega na udzielaniu określonych rabatów osobom zameldowanym w mieście. Pomysł przyjął się natychmiast.
Kolejną propozycją ząbkowskich władz, chcących nakłonić niezameldowanych do związania się z miastem na stałe i odprowadzania tutaj podatków, było stworzenie Karty Mieszkańca.  Bezpłatnie wydawana od grudnia karta upoważnia do darmowego przejazdu miejskimi autobusami. Swoje egzemplarze mają już m.in. burmistrz i starosta wołomiński – obaj zamieszkujący Ząbki.
– Karty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Od grudnia wydaliśmy ich już ponad 8 tysięcy. Wydajemy je oczywiście mieszkańcom zameldowanym, ale również od 1 maja bieżącego roku posiadaczami takiej karty mogą stać się mieszkańcy, którzy rozliczyli swój podatek dochodowy w urzędzie skarbowym w Wołominie, wskazując ząbkowski adres zamieszkania – tłumaczy wiceburmistrz Artur Murawski.
Karty mieszkańca upoważniają nie tylko do korzystania z komunikacji miejskiej linii Ząbki 1 i Ząbki 2, ale także zastępują dowód osobisty chętnym do skorzystania ze zniżek udzielnych w ramach akcji „Zniżka za dowód”, czy już raczej „Zniżka za kartę”. Rabaty udzielane są w ponad 70 punktach handlowych i usługowych na terenie miasta.


Miejskie autobusy poza tym, że mieszkańcy mogą korzystać z nich bezpłatnie, wyróżniają się spośród wszystkich innych także wyglądem. Zielone, z dużym herbem miasta i hasłami „Meldując się w Ząbkach zyskujesz Ty i Twoje miasto”, „Jestem z Ząbek”, „Mieszkam w Ząbkach, w Ząbkach płacę podatki, jeżdżę autobusem za darmo” natychmiast rzucają się w oczy i zapadają w pamięci.
– Od niedawna kolorowe autobusy nie tylko wyróżniają się spośród innych, ale też są wizytówką naszej akcji – mówi wiceburmistrz Murawski. – Dzięki nowemu wyglądowi promują meldunek w naszym mieście. Już z daleka widać, że nie jest to zwyczajny autobus, przyciąga uwagę i za pomocą haseł informuje o akcji – dodaje.
Anna Sajnog

1 370 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Celem są korzyści dla mieszkańców Wołomina (12.06.2012)

Rewolucja w Miejskim Zakładzie Oczyszczania w Wołominie jest w toku. Radni podczas ostatnich obrad, po dwugodzinnej i burzliwej dyskusji, podjęli...

Zamknij