ggg ggg ggg

Bardzo udany 28. Finał WOŚP w Kobyłce! Zebrano prawie 100 tys. złotych!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Kobyłce nieprzerwanie od 1996 roku. Tegoroczny, 28. Finał, który odbył się w minioną niedzielę, 12 stycznia zaowocował zebraniem 99 561,15 złotych!

Ubiegłoniedzielny, 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był jednocześnie 25. Finałem, który odbył się w kobyłkowskiej „Trójce”, czyli Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły.
– Pokażmy, że mamy otwarte serca, że potrafimy się razem bawić po to, by ratować życie i zdrowie dzieci – zachęcała mieszkańców Burmistrz Edyta Zbieć. W tym roku Orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej – będzie się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.
Przez cały finałowy weekend odbywał się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka, w którym dla ratowania życia i zdrowia dzieci zagrało 20 drużyn. Ponadto, po raz 9 odbył się Bieg Policz się z Cukrzycą, do udziału w którym zaprosiły: Family Active i Szkoła Podstawowa nr 3, działające pod egidą Sztabu 1443 WOŚP w Kobyłce, a do którego przystąpiło ok. 200 uczestników.
Główne finałowe atrakcje miały miejsce oczywiście w niedzielne popołudnie w kobyłkowskiej „Trójce”.
Zorganizowano bal dla dzieci z animatorami oraz koncert disneyowski – „Barwy, które kolorowy niesie wiatr”.
W trakcie muzycznego show, w którym można było usłyszeć najwspanialsze piosenki z bajek Disneya i nie tylko w wykonaniu duetu Sylwia Przetak i Kamil Zięba z dziećmi bawili się animatorzy przebrani za postacie z bajek (Olaf, Elza z Krainy Lodu i Myszka Mini).
W tym samym czasie poza sceną odbywała się rejestracja dawców szpiku DKMS, pokazy i warsztaty Pierwszej Pomocy ze Szczepem 4 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych z Kobyłki, „Live art” czyli sztuka na żywo – malowanie obrazów, a także warsztaty karnawałowe. Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej prowadzono sprzedaż książek w atrakcyjnych cenach, warsztaty dla dzieci i warsztaty zdobienia toreb ekologicznych.
O godzinie 12:30 w sali gimnastycznej w SP 3 Kobyłka odbył się otwarty trening grupowy z Anią Fiodor z Klubu Torstar Kobyłka.
Po południu, do wspólnego morsowania zaprosiły odważnych morsy zrzeszone w Fundacji „Morsy Wołomin-Kobyłka”, a scenę wypełniły wspaniałe atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku.
– Po wielu latach przerwy wracamy jako współorganizator Finału WOŚP w Kobyłce, dbając o artystyczny wymiar wydarzenia i zapewnienie dobrej promocji w mieście i nie tylko – powiedziała Agnieszka Kacprzak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury im. Jerzego Turka w Kobyłce.
Od 16:00 odbywały się pokazy sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury i „Trójki” – Mandaryna Dance Studio (taniec towarzyski, kids dance mix i kids latino solo); karate Katarzyna i Marcin Sieradzccy KSW KYOKUSHIN, kickboxing – Grzegorz Engel oraz grupa akrobatyczno – taneczna Kensei.
Następnie przyszedł czas na koncerty. Wystąpił lokalny zespół „NO TAK”, a także „Singing Birds” – pełne uroku trio wokalne, którego znakiem rozpoznawczym jest retro stylistyka oraz brzmienie głosów w bliskiej harmonii.
Gwiazdą wieczoru był KUBA JURZYK z zespołem – wokalista, finalista IV edycji programu „X Factor”.
Pomiędzy wydarzeniami na scenie miały miejsce licytacje gadżetów WOŚP i Miasta Kobyłka, obrazów, voucherów ufundowanych przez lokalnych przedsiębiorców i innych wartościowych przedmiotów. (Przedmiotem licytacji głównej był złoty medal z Mistrzostw Europy Stefana Makowskiego – wielokrotnego medalisty w szermierce na wózkach, który wylicytował Pan Andrzej za kwotę 1100 zł). Łącznie, podczas licytacji na scenie udało się zebrać kwotę 4080 zł.
Tegoroczny finał zakończyło o 20:00 Światełko do Nieba, podczas którego wypuszczono w niebo 500 balonów led, a któremu towarzyszył niezwykły pokaz ognia w wykonaniu absolwentek kobyłkowskiej „Trójki”.
Nad bezpieczeństwem uczestników imprez sportowych i gości Finału czuwali policjanci, strażacy a także Fibulamed, PUL Wołomin, Szczep 4 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych z Kobyłki. Organizatorzy kobyłkowskiego Finału dziękują również: LiqRise Day-Spa, Torstar Fitness Kobyłka, 4 Harcerskiej Drużynie Pożarniczej „Wędrowcy” z Kobyłki, Dance Studio, Miejskiej Bibliotece Publicznej z Kobyłki, OSP Kobyłka, Goldeneye, Family Active – Szkole Kolarskiej, Kobyłkowskiej Lidze Siatkówki, Radzie Rodziców SP3 Kobyłka, Italian Fashion, Mobilnej Reklamie, Enemy, Bolo – ręcznej myjni samochodowej. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali, organizowali, kwestowali, wrzucali do puszek, występowali na scenie, licytowali, przekazywali na licytację, byli obecni – słowem wszystkim, którzy grali z nami. Dziękujemy Kobyłko!
/opr. KW/

352 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymin zebrał ponad 82 tysiące złotych!

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzyminie, tradycyjnie odbył się w hali ROKiS. Program wydarzenia obfitował w szereg atrakcji,...

Zamknij