ggg ggg ggg ggg

,,Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024

W dniu 20.02.2024 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Zarębach Kościelnych odbyło się spotkanie dotyczące realizacji programu ,,Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzięki pozyskanym środkom finansowym 12 osób z niepełnosprawnością z terenu Gminy Zaręby Kościelne zostanie bezpłatnie objętych usługą asystencji osobistej, a 8 osób posiadających odpowiednie kwalifikacje uzyska możliwość podjęcia zatrudnienia. W spotkaniu udział wzięła Pani Urszula Wójt Gminy Zaręby Kościelne, Pani Magdalena Świerczewska Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarębach Kościelnych wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej który odpowiadał będzie za prawidłowa realizację programu oraz osoby, które wykonywać będą zadania Asystenta Osobistego Osoby z Niepełnosprawnością. Spotkanie miało na celu zapoznanie z tematyką programu. Jest to dla wszystkich nowe wyzwanie z uwagi na fakt, iż nasza gmina po raz pierwszy w tym roku będzie realizowała program Asystentury.

/Info UG Zaręby Kościelne/

184 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Miasto dla najmłodszych

Dzięki staraniom burmistrza Jerzego Bauera i samorządu w Ostrowi Mazowieckiej powstanie 48 miejsc w żłobku i 250 miejsc w przedszkolu....

Zamknij