ggg ggg ggg

Miasto dla najmłodszych

Dzięki staraniom burmistrza Jerzego Bauera i samorządu w Ostrowi Mazowieckiej powstanie 48 miejsc w żłobku i 250 miejsc w przedszkolu. Jest to wyjątkowo korzystna inwestycja dla ostrowskich rodzin i najmłodszych mieszkańców miasta.

W Ostrowi Mazowieckiej powstanie żłobek w pobliżu Szkoły Podstawowej Nr 2. Na utworzenie 48 miejsc opieki nad dziećmi. Miasto Ostrów Mazowiecka otrzymało dofinansowanie ze środków KPO w wysokości ok. 2 mln zł w ramach Programu „MALUCH +”. Myślenie o przyszłości i rozwoju, tworzenie sprzyjających warunków do życia dla mieszkańców miasta to są cechy dobrych i myślących perspektywicznie samorządowców, a w tym przypadku burmistrza Jerzego Bauera w Ostrowi Mazowieckiej. Starania o zwiększenie dostępności i polepszenie bazy edukacyjnej dla najmłodszych jest warte wszelkich wysiłków.
Poniżej zamieszczamy więcej informacji na temat nowych inwestycji:

Przedszkole

Szkoła i przedszkole stanowić będą połączoną komunikacyjnie i architektonicznie całość. Kompleks edukacyjny usytuowany będzie na terenie byłej tzw. „małej jedynki” oraz działki sąsiedniej, zakupionej specjalnie na potrzeby tej inwestycji. Ogółem powierzchnia tej nieruchomości to ok. 10,5 tys. metrów kwadratowych. Zaprojektowany został bardzo funkcjonalny, przestrzenny obiekt wraz z infrastrukturą towarzyszącą i terenem rekreacyjnym. Szkoła zaplanowana jest na 12 oddziałów dla ok. 300 uczniów klas I-III, a przedszkole dla 10 oddziałów dla ok. 250 dzieci.
Otwarcie szkoły i przedszkola zaplanowane jest na wrzesień 2024 roku.

Żłobek

Żłobek zlokalizowany będzie przy ul. Gen. Stefana Grota Roweckiego 8 w Ostrowi Mazowieckiej. Wyżej wymienione działki stanowią własność Miasta Ostrów Mazowiecka. W sąsiedztwie planowanego budynku żłobka znajduje się Szkoła Podstawowa Nr 2 oraz zabudowa jednorodzinna. Nowy budynek będzie miał dostęp do drogi publicznej (droga wojewódzka nr 627, tj. ul. Gen. Stefana Grota Roweckiego i Lubiejewska). Wjazd do żłobka będzie wykonany od ulicy Gen. Stefana Grota Roweckiego. Planowana jest budowa żłobka parterowego, z następującymi pomieszczeniami: 3 sale dydaktyczne (ok. 65 m2 każda), sala integracji sensorycznej (ok. 30 m2),
zaplecze kuchenne, pomieszczenia sanitarne przy salach oraz ogólnodostępne, pomieszczenia biurowe, socjalne i gospodarcze, pralnia/suszarnia, wózkownia, szatnia, komunikacja.
Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na 2025 rok. Inwestycja planowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. W chwili obecnej trwa procedura wyboru wykonawca na przygotowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego.
/J.Cz./

181 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przebudowa łazienek w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika
w Ostrowi Mazowieckiej – widać pierwsze efekty

Trwa realizacja zdania pn. „Przebudowa łazienek w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej”, które uzyskało dofinansowanie w...

Zamknij