ggg ggg

Arkadiusz Czartoryski poseł na Sejm RP gościł w Wyszkowie

6 czerwca 2017 r. na kolejne spotkanie zainicjowane przez wyszkowską strukturę Prawa i Sprawiedliwości na czele z przewodniczącym Waldemarem Sobczakiem do Wyszkowa przybył Arkadiusz Czartoryski poseł i przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

 

DSC_2276Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Miejsko – Gminnej Bibliotece. Udział wzięli m.in.: członkowie Klubu Gazety Polskiej wraz z Markiem Głowackim, Związku Zawodowego Pielęgniarek Anestezjologicznych na czele z Jadwigą Pyt, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Huty Szkła Bogdan Osik, radni powiatowi i miejscy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, szefowie struktur terenowych z powiatu wyszkowskiego, członkowie i sympatycy PiS. Zaraz na początku prowadzący spotkanie Waldemar Sobczak zaprosił na scenę dwie przedstawicielki PiS z Wyszkowa, czyli dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Joannę Balę i dyrektor Departamentu Wsparcia Krajowego ARiMR Annę Król. Jako, że pełnią od ponad roku nowe stanowiska, zostały poproszone o zaprezentowanie dotychczasowych działań, zakresu swojej pracy i odpowiedzialności.
Główny gość, czołowy przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Czartoryski jest posłem wyłonionym w ostatnich wyborach z naszego okręgu. Mieszka w Ostrołęce. Był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji. Z wykształcenia jest historykiem i pracował także, jako nauczyciel klas licealnych. Polityk, samorządowiec, poseł na Sejm RP, obecnie jest przewodniczącym Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz członkiem Komisji Narodowej.
Poseł A. Czartoryski zanim podzielił się z zebranymi swoimi ocenami obecnej sytuacji Polski, zwrócił uwagę na słowa transparentu przyniesionego przez uczestników spotkania: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Uważa za ważne to, że zachowaliśmy tożsamość narodową i teraz słowa te zaistniały i są obecne w życiu naszego narodu. Szczególnie młodzież podjęła te hasła i według ich przesłania chce żyć i budować wspólnotę narodową. Przypomniał, czym charakteryzowały się rządy poprzedniej władzy PO: rozkład państwa, brak odpowiedzialności na wszystkich szczeblach, niemoc instytucji, itp. Podkreślał priorytety Prawa i Sprawiedliwości, działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa, widoczne już osiągnięcia, oparcie rządzenia na uczciwości. Omówił także sprawy związane z gospodarką przeciwstawiając stanowisko poprzednio rządzącej PO, którego PiS nie podziela, a przeciwnie stara się udowodnić, że gospodarka narodowa powinna być w jak największym stopniu w polskich rękach. Przedstawił, jak Prawo i Sprawiedliwość rozumie role samorządów w kontekście omawiania spraw związanych z oświata; „My, jako PiS mówimy, że samorządy gminne, czy miejskie, powiatowe powołane są nie do tego, żeby kierować się rachunkiem ekonomicznym, tylko przede wszystkim powołane są do tego, żeby świadczyć usługi lokalnej społeczności.”Mówił na temat Policji, ostatnich zdarzeń, ale też o tym, że tego nie można inaczej załatwić niż dokonaniem zwolnień, np. policjantów ze sprawy z Wrocławia, a nie zmian personalnych na szczeblu ministra. Zajął się też wytłumaczeniem, dlaczego uważają, że zmiany w samorządach są ważne. Podkreślał też, że trzeba współpracować ze sobą, iść do wyborów wspólnie, by przełamać potężną, zakonserwowaną w gminach i powiatach władzę PSL, a na poziomie województwa władzę PO.
W wypowiedziach posła Arkadiusza Czartoryskiego wyraźnie brzmiało przekonanie, że to, co robi PiS (przy wielkim oporze opozycji) jest konieczne. Trzeba zmieniać, wprowadzać nowe ustawy, rozwiązania, aby państwo działało i funkcjonowało coraz lepiej.
/oprac. K.W./

 

1 789 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Dziecka w Łochowie

W niedzielę, 4 czerwca 2017 r. na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Również miejsce obchodów Dnia Dziecka - park Dębinki w...

Zamknij