ggg
ggg ggg

„Anioły Stróże Ziemi Wołomińskiej” rozdane! – wśród uhonorowanych: prof. Jan Żaryn, Piotr Piotrowski i Waldemar Lau

W ubiegłoniedzielne popołudnie, 31 marca w Powiatowym Centrum Twórczości i Dziedzictwa „Fabryczka” w Wołominie, odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień „Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej” za 2018 rok.

Kapituła Wyróżnienia „Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej”, już po raz osiemnasty przyznała prestiżowe statuetki osobom szczególnie zasłużonym na niwie działalności dobroczynnej, społecznej oraz patriotyczno-narodowej.
Z ogromną satysfakcją przychodzi nam poinformować, że postanowieniem Kapituły, statuetki „Anioła Stróża Ziemi Wołomińskiej” za 2018 rok powędrowały do następujących, wielce zasłużonych nie tylko dla naszego regionu, ale i całego kraju osób:

Wołomińskiego „Anioła” w kategorii „Za działalność Charytatywno – Dobroczynną w roku 2018” otrzymał pan Piotr Piotrowski.
Pan Piotr Piotrowski jest wieloletnim mieszkańcem Gminy Wołomin, obecnie mieszkającym w Majdanie. Jest to człowiek, który nigdy nie odmawia potrzebującym, od lat udziela się społecznie podejmując szereg inicjatyw m.in. dla młodzieży i seniorów, jest współbudowniczym OSP Majdan, darczyńcą wspierającym Szkołę Podstawową w Majdanie i pracodawcą dla wielu mieszkańców gminy i powiatu.

Z kolei, statuetkę „Anioła Stróża Ziemi Wołomińskiej” w kategorii „Za Krzewienie Wartości Patriotyczno – Narodowych i Chrześcijańskich w roku 2018” , otrzymał pan Waldemar Lau.
Pan Waldemar Lau jest mieszkańcem gminy Radzymin, przez całe życie mocno zaangażowanym w sprawy Miasta Cudu nad Wisłą oraz działalność patriotyczną. Był aktywnym działaczem „Solidarności” i więźniem politycznym w okresie PRL. Jest współorganizatorem i ikoną odbywającego się od lat w dniu 15 sierpnia Zlotu Motocyklowego „MotoCud” Radzymin, dedykowanego bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920 roku oraz służącego upamiętnianiu ofiar Zbrodni Katyńskiej poprzez systematyczne sadzenie Dębów Pamięci, w ramach realizowanego we współpracy ze SP nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie, programu edukacyjnego „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Ponadto, aktywnie wspiera organizację krajowych motocyklowych rajdów, zlotów i wydarzeń patriotycznych. Pan Waldemar mocno angażuje się również w pracę z młodzieżą, krzewiąc wartości patriotyczno-narodowe i piastując funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Programowej Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej.
Wyróżnienie honorowe w kategorii „Za Szczególne Zasługi dla Rzeczypospolitej” otrzymał natomiast znany i ceniony historyk, senator RP, profesor Jan Żaryn.

Serdecznie gratulując nagrodzonym dodajmy, iż ubiegłoniedzielną, uroczystą galę wręczenia „Aniołów” zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości.
Wśród nich m.in.: Jan Pietrzak, poseł Jan Szyszko, senator Konstanty Radziwiłł, europoseł Ryszard Czarnecki, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, wicestarosta powiatu wołomińskiego Robert Szydlik, księża proboszczowie: Jan Andrzejewski i Witold Gajda. Galę poprowadził Łukasz Wojakowski.
W trakcie spotkania, oprócz ceremonii wręczenia statuetek „Anioła Stróża Ziemi Wołomińskiej” odbyło się również wręczenie nagród dla młodzieży, uczestniczącej w konkursie historycznym, zorganizowanym przez p. Michała Janika oraz ks. Witolda Gajdę – proboszcza Parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.

/KW/

1 343 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oświadczenie Burmistrza Łochowa

Oświadczenie Burmistrza Łochowa Szanowni Państwo W marcu po raz kolejny na łamach Gazety Łochowskiej i na portalach społecznościowych ukazała się...

Zamknij