ggg
ggg ggg

AKT EREKCYJNY WKOPANY

W miniony poniedziałek, 18 stycznia, w Wieliszewie, odbyło się uroczyste wkopanie Aktu Erekcyjnego pod budowę nowego cmentarza w Wieliszewie.

 

6514_f21860766dfb895ded9d8f545436255e

To ważna data w historii gminy. Ta inwestycja, tak długo wyczekiwana łączy bowiem wszystkich. Przybyłych na uroczystość gości przywitał gospodarz Gminy Wieliszew Wójt Paweł Kownacki: „ To była długa droga i bardzo się cieszę, że po ponad 20 latach starań obecnych i byłych władz Gminy Wieliszew udało nam się doprowadzić do rozpoczęcia budowy cementarza. Najważniejszy etap starań, jest już za nami. Teraz w tym miejscu rozpoczną się prace, dzięki którym już niedługo w Wieliszewie powstanie nowy cmentarz” Następnie odczytał Akt Erekcyjny i poprosił wymienione w nim osoby o uroczyste złożenie podpisu. Akt Erekcyjny podpisali:- Starosta Legionowski Robert Wróbel, Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, Przewodniczący Rady Gminy Wieliszew Marcin Fabisiak, Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie Ks. Grzegorz Kucharski, Proboszcz Parafii pw. św. Jana Marii Vianneya w Skrzeszewie Ks. Krzysztof Krupa, Sołtys Wsi Wieliszew Ludwik Żołek, Sołtys Wsi Łajski Jan Sołtys, Sołtys Wsi Michałów-Reginów Janina Przybył, Sołtys Wsi Poddębie Halina Ziółkowska , Rada Sołecka Wsi Skrzeszew -Alicja Kowalska, Prezes TBS Wieliszew Wojciech Piątkowski. Po uroczystym wkopaniu w ziemię tuby z Aktem Erekcyjnym nastąpiło przecięcie wstęgi i ustawienie pamiątkowego kamienia.
Uroczystego poświęcenia dokonał proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie ks. Grzegorz Kucharski.
Info UG opr rc

6529_4ac9e0b35065efd92a4c7b2c6a2cacf8 6548_49ec9bee9040324df0e065315b777ec7

1 143 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejna duża firma wybrała Gminę Dąbrówka!!!

- Cieszę się, że udało nam się przekonać zarząd poznańskiej spółki Malta Trading, do zainwestowania właśnie w naszej strefie przemysłowej...

Zamknij