ggg ggg ggg

Kolejna duża firma wybrała Gminę Dąbrówka!!!

– Cieszę się, że udało nam się przekonać zarząd poznańskiej spółki Malta Trading, do zainwestowania właśnie w naszej strefie przemysłowej przy trasie S-8. To oznacza kolejne miejsca pracy dla mieszkańców i wpływy do gminnego budżetu – mówi z satysfakcją wójt Radosław Korzeniewski.

 

SONY DSC

To już pewne. Zajmująca się produkcją mebli Malta Trading sp. z o.o., która poszukiwała dogodnego miejsca pod Warszawą dla budowy swojego zakładu produkcji paneli, zainwestuje na terenie administracyjnie przypisanym do sołectwa Małopole.
Negocjacjom z inwestorem przez cały czas przewodził wójt Radosław Korzeniewski, dla którego rozwój strefy przemysłowej w gminie Dąbrówka jest jednym z priorytetów. – Muszę przyznać, że szybko doszliśmy do porozumienia i już po kilku spotkaniach prezes spółki Malta Trading nie miał wątpliwości, że to właśnie tereny Gminy Dąbrówka są najlepszą lokalizacją po tej stronie Warszawy dla ich nowego zakładu – przyznaje z dumą wójt Radosław Korzeniewski. Dodaje przy tym, że perspektywa dodatkowego zatrudnienia dla mieszkańców jest jak najbardziej realna, ponieważ jest to firma z Wielkopolski, zatem nie ma możliwości, aby zatrudniała ludzi z centrali.
Jak udało nam się dowiedzieć, na zakupionej działce w pobliżu Piekarni Szwajcarskiej w strefie przemysłowej przy trasie S-8 poznańska spółka planuje wybudować: jednokondygnacyjny pawilon biurowo – wystawowy o powierzchni zabudowy 612,5 m2, pow. użytkowej 535,65 m2 i kubaturze 2436 m3 , wym. 17,5×35,0x4,0 m; dwie hale namiotowe, jednokondygnacyjne o przeznaczeniu magazynowym o powierzchni zabudowy 5000m2 każda i wym. 100x50x12,82m wraz z instalacją elektryczną; stolarnię z linią do formatowania płyt wraz z kontenerem kotłowni (obiekt jednokondygnacyjny o powierzchni zabudowy 896 m2, o wymiarach osiowych 24x36m i wys. 5,59m), a także budynek zaplecza administracyjnego, plac magazynowy (manewrowy) z nawierzchnią naturalną oraz parkingi i place manewrowe przy parkingach z kostki betonowej o powierzchni 1560 m2.
Nowy inwestor odebrał już pozwolenie na budowę, co oznacza, że w najbliższym czasie na zakupionym gruncie o powierzchni ok. 5 hektarów prace budowlane ruszą pełną parą.
/R.L./

500

4 754 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Harmonogram odbioru odpadów. Gmina Stoczek.

Zamknij