ggg
ggg

Akcja „Widoczny w drodze do szkoły” na terenie Gminy Dąbrówka

We wtorek, 13 września w godzinach porannych odbyła się akcja edukacyjna „Widoczny w drodze do szkoły”, zorganizowana przez Wójta Gminy Dąbrówka Radosława Korzeniewskiego i Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wołomin komisarza Marcina Zdunka.

Akcja adresowana była do dzieci i młodzieży szkolnej w trosce o ich bezpieczeństwo, by uświadomić im istotę bycia widocznym na drodze dzięki noszeniu elementów odblaskowych.
Uczniowie z pierwszej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Guzowatce oraz szóstoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Józefowie otrzymali z rąk wójta Radosława Korzeniewskiego kamizelki odblaskowe oraz plecaki z elementami odblaskowymi.
Wójt wspólnie z funkcjonariuszami przypomniał dzieciom o obowiązku noszenia odblasków, zwłaszcza teraz, gdy wcześnie zapada zmrok. Mały element odblaskowy na ubraniu lub plecaku może przecież uratować życie i zdrowie.
Policyjne patrole wciąż będą czuwać nad bezpieczeństwem naszych dzieci, najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zaplanowali również kontynuację cyklicznych działań na terenie Gminy Dąbrówka.
/L.S.-K./

51 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ochotnicza Straż Pożarna w Radzyminie odznaczona Krzyżem Victorii Radzymińskiej 1920 roku

W ubiegłą niedzielę, 18 września odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie, podczas których jednostka uhonorowana...

Zamknij