ggg ggg ggg ggg

80 urodziny prof. Adama Czesława Dobrońskiego

W czwartek 23 listopada o godz. 17:00 w Starej Elektrowni odbyła się wyjątkowa uroczystość świętowano 80 urodziny prof. Adama Czesława Dobrońskiego, Honorowego Obywatela Miasta Ostrów Mazowiecka. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej Jolanta Andruszkiewicz przywitała zebranych gości.

Na uroczystość przybyło wiele osób, sala wypełniła się po brzegi. Świętowanie rozpoczęto od występu artystycznego. Emilia Gałązka i Magdalena Badurek, grając na gitarze i skrzypcach wprowadziły obecnych w miły nastrój. Następnie zaprezentowano film biograficzny „Alfabet Mistrza”. Burmistrz miasta Jerzy Bauer podziękował profesorowi za wieloletni wkład w kulturę regionu w postaci m.in. publikacji książkowych, a następnie przekazał życzenia zdrowia, nieustającego uśmiechu, a także spokoju. W dalszej kolejności miało miejsce wystąpienie profesora Dobrońskiego, który prezentując pokaz slajdów, omówił swoją biografię. Następnie uczestnicy spotkania złożyli solenizantowi życzenia pełne ciepłych słów oraz piękne kwiaty. Kolejnym punktem wydarzenia była prezentacja filmu „TO Miłosz”. Ciepłym akcentem kończącym spotkanie stało się wysłuchanie nagrania piosenki urodzinowej, przesłanego przez syna profesora – druha ks. Aleksandra Dobrońskiego. Na zakończenie goście wymienili się wspomnieniami.

/Info UM Ostrów Mazowiecka/

218 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jeden z ważniejszych projektów Powiatu Ostrowskiego w edukację zostanie zrealizowany!

W poniedziałek, 27 listopada 2023 r. w ostrowskim „Rubinku” została uroczyście podpisana umowa na realizację zadania pn.: ,,Przebudowa boiska sportowego...

Zamknij