ggg ggg ggg

Jeden z ważniejszych projektów Powiatu Ostrowskiego w edukację zostanie zrealizowany!

W poniedziałek, 27 listopada 2023 r. w ostrowskim „Rubinku” została uroczyście podpisana umowa na realizację zadania pn.: ,,Przebudowa boiska sportowego w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej wraz z budową budynku zaplecza sanitarno – szatniowego oraz budową parkingu“. Całkowity koszt zadania to 10 849 215,00 zł, w tym dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 3 883 700,00 zł, a wkład własny Powiatu Ostrowskiego 1 865 515,00 zł.

Uroczystość, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej zgromadziła liczne grono przedstawicieli władz i samorządów oraz oczywiście najbardziej zainteresowanych, czyli społeczność szkolną ZS Nr 1. Obecnie w miejscu zaplanowanej przebudowy znajduje się trawiaste boisko, więc jak wynikało w późniejszych wypowiedzi zarówno starosta Zbigniew Chrupek, dyrekcja szkoły na czele z dyrektorem szkoły Piotrem Siwkiem i młodzieżą cieszą się, że „…tak olbrzymia inwestycja może być realizowana tutaj, w Zespole Szkół Nr 1”.
Umowę na przebudowę i modernizację boiska podpisali w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Arkadiusza Czartoryskiego reprezentanci Powiatu Ostrowskiego: Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, Wicestarosta Józef Rostkowski oraz Skarbnik Powiatu Małgorzata Konrad, prezes Zarządu Firmy Gardenia Sport Tomasz Bernart oraz Inspektor Nadzoru Tomasz Zaborny. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2025 rok.
W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk, który reprezentował Marszałka Województwa Mazowieckiego, Przewodnicząca Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej Dorota Subda, Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki Robert Juchniewicz, Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer, Zastępca Burmistrza Daniel Choinka, Skarbnik Miasta Ostrów Mazowiecka Anna Wiczyńska, Sekretarz Powiatu Ewa Suchcicka, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Powiatu Urszula Waniewska oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Promocji Powiatu i Zdrowia Agnieszka Ewa Radomska, dyrektorzy Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, nauczyciele oraz uczniowie ,,Rubinka”
O szczegółach dotyczących inwestycji mówił na początku uroczystości witając zebranych dyrektor szkoły Piotr Siwek.
Całkowity koszt zadania to 10 849 215,00 zł, w tym:
dofinansowanie Samorządu Województwa Mazowieckiego 3 400 000,00 zł;
dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki 3 883 700,00 zł ;
pomoc finansowa Miasta Ostrów Mazowiecka 1 700 000,00 zł;
wkład własny Powiatu Ostrowskiego 1 865 515,00 zł.
W ramach zadania zostanie wykonane boisko ze sztucznej nawierzchni o polu gry 100 x 60m. Ze względu na konieczność wykorzystywania boiska przez użytkowników różnych grup wiekowych zaplanowano wyznaczenie pól gry o różnych wymiarach. W celu umożliwienia korzystania z obiektu sportowego po zmroku zaprojektowano instalację oświetlenia obiektu.
Z uwagi na charakter użytkowy obiektu zaprojektowano jego odwodnienie. Została również zaprojektowana instalacja wodociągowa nawadniania boisk oraz budowa zbiornika retencyjnego na wody opadowe. Boisko zostanie wyposażone w urządzenia sportowe, tj. bramki do piłki nożnej, chorągiewki narożne, mobilne 2 wiaty dla zawodników rezerwowych, a każda z nich z 13 miejscami siedzącymi oraz mobilne trybuny 2 – rzędowe, które będą posiadały łącznie 104 miejsca siedzące.
Budynek sanitarno-szatniowy o wymiarach 26,6m x 11,5m w pełni wyposażony zaplanowano od strony ulicy Techników. W budynku zaprojektowano szatnie oraz węzły sanitarne dla dwóch drużyn piłkarskich, sędziów oraz trenera. Poza tym wydzielono w nim pomieszczenie porządkowe i toalety ogólnodostępne (w tym jedna dostosowana dla osób niepełnosprawnych) z wejściem bezpośrednio z zewnątrz budynku. Po przeciwnej stronie toalet wydzielono pomieszczenie techniczne i magazyn z drzwiami prowadzącymi na zewnątrz obiektu. Budynek spełnia wymagania zawarte w przepisach licencyjnych dla klubów IV ligi i klas niższych na sezon 2020/2021 i następne.
Obiekt zaprojektowano, jako parterowy, bez podpiwniczenia, o prostej bryle, z dachem dwuspadowym stanowiącym jednocześnie zadaszenia nad częścią wejść zewnętrznych do budynku. Nad pozostałymi wejściami zaprojektowano zadaszenia w formie systemowych daszków z płyty komorowej w profilach aluminiowych. Obiekt wyposażony będzie w instalację fotowoltaiczną. Przy budynku zaprojektowano nawierzchnie utwardzone dojazdów, dojść
i 5 miejsc postojowych dla samochodów osobowych (w tym 2 stanowiska dla samochodów osób niepełnosprawnych) oraz dwóch miejsc postojowych dla autobusów. W sąsiedztwie miejsc postojowych dla autobusów wskazano lokalizację stojaków dla 12 rowerów. W północno – zachodniej części działki od ulicy Rubinkowskiego zaprojektowano parking. Łącznie zaprojektowano 42 miejsca postojowe dla samochodów osobowych (w tym 2 stanowiska dla samochodów osób niepełnosprawnych). W sąsiedztwie parkingu zaprojektowano nawierzchnię utwardzoną pod stojaki rowerowe z 60 miejscami.
Wokół boiska oraz budynku zaplanowano wycinkę drzew oraz przebudowę ogrodzenia. Na całym obiekcie zaplanowano monitoring wizyjny.
Goście uroczystości również zabrali glos, podkreślając jak niezwykle ważna jest inicjatywa przeznaczenia jak największych środków na edukację, a szczególnie przyczyniająca się do prawidłowego rozwoju naszej młodzieży. Składali też gratulacje ze względu na tak dobrą współpracę samorządów i umiejętność pozyskania ogromnych środków samorządowi Powiatu Ostrowskiego.

/oprac. KW, foto Starostwo/

335 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tunel w Kobyłce oficjalnie oddany do użytku!

W miniony czwartek, 23 listopada w obecności m.in.: Wiceministra Infrastruktury Andrzeja Bittela, Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka oraz Burmistrz Kobyłki Edyty...

Zamknij