ggg ggg

3,2 mln zł dofinansowania na inwestycje przy PKP Wołomin i PKP Zagościniec

W miniony czwartek, 14 maja burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan podpisała umowę na dofinansowanie budowy centrum przesiadkowego w Wołominie oraz parkingu „Parkuj i Jedź” w Duczkach.

Gmina Wołomin pozyskała dofinansowanie w kwocie: 3 205 876,15 zł. Dzięki tym pieniądzom możliwa będzie budowa centrum przesiadkowego w ciągu ul. Żelaznej i Pl. J. Cicheckiego w Wołominie oraz parkingu „Parkuj i Jedź” w ciągu ul. Przytorowej w Duczkach. (Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę: 4 990 984,32 zł).
Podpisana w ubiegły czwartek umowa zwieńczyła długoletnie starania gminy i negocjacje z koleją w sprawie zagospodarowania terenu wokół dworców.
Dzięki porozumieniu z PKP w sprawie dysponowania terenem oraz pozyskanemu dofinansowaniu mieszkańcy Wołomina już wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury przy dworcach: PKP Zagościniec i PKP Wołomin.

/opr. KW/

68 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Strażackie święto w cieniu epidemii

Tegoroczne uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie z uwagi na epidemię koronawirusa miały...

Zamknij