ggg ggg
ggg ggg

12. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów

Festiwal prezentuje różnorodne gatunki muzyczne, poszukuje smaku znakomitych interpretacji i nowych światowych trendów. Obecna jest tu muzyka od renesansu po flamenco, jazz, czy world music, a kluczem doboru artystów była i pozostaje silna osobowość artystyczna. Występowali tu najwięksi na świecie, jak prof. Hopkinson Smith, absolwent Harvardu, najlepszy lutnista świata, którego 30 albumów zdobyło ponad 40 najważniejszych wyróżnień fonograficznych, znakomity Carlos Pinana – hiszpański gitarzysta flamenco, nazywany następcą Paco de Lucia, Peter Holmann – brytyjska ikona stylowego wykonawstwa, Accademia Strumentale Italiana di Verona – zdobywcy Midem Classical Award, Kevin Kenner- zwycięzca konkursu chopinowskiego, Leszek Możdżer i wielu innych.


Koncerty festiwalu słyną ze znakomitej gorącej atmosfery, niezwykłego piękna i różnorodności koncertów, i najwyższego poziomu artystycznego. Misją festiwalu jest prezentować sztukę wartą zapamiętania, niepowtarzalną, wysmakowaną, przy jednoczesnym otwarciu drzwi i absolutnej dostępności. Występują tu gwiazdy, a wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!
Nie tylko publiczność uwielbia tę atmosferę.

„Nie będzie przesadą powiedzieć, że organizacja festiwalu znajduje się wśród najlepszych europejskich festiwali muzycznych” napisał zdobywca Grammy Kira Kravtsov po koncercie w Kobyłce, a Carlos Pinana – znakomity hiszpański gitarzysta flamenco powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem dzielić się moją muzyką z tak nadzwyczajnymi i gorącymi ludźmi. Jestem pewny, że ten festiwal należy do najlepszych w Polsce”.

Twórcą i Dyrektorem Festiwalu jest Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego, pierwsza wiolonczelistka telewizyjnych sopockich festiwali. Występowała z takimi gwiazdami jak Kanye West, Leszek Możdżer, Demis Roussos, Helena Vondrackova, i z całą plejadą polskich piosenkarzy, a klasycznie w niemal wszystkich krajach Europy i USA. Jest Prezesem Zarządu Fundacji Perła Baroku, oraz twórczynią i Dyrektorem Filharmonii dla Dzieci- niesamowitych radosnych koncertów które obejrzało już ponad 10 tys maluchów.
/www. FilharmoniaDlaDzieci.pl
Festiwal wydobył z cienia, rozświetlił (dosłownie) i rozsławił przez muzykę nadzwyczajne wnętrze barokowej bazyliki Świętej Trójcy w Kobyłce, zwanej Perłą Baroku na Mazowszu. Stąd jego nazwa, dla niektórych myląca – bo koncerty nie są barokowe – są różnorodne jak nigdzie indziej.

KONCERTY 2019
na wszystkie wstęp wolny!

9 czerwca, niedziela, g.20.30 – INAUGURACJA. WIENER SOLISTEN ORCHESTER i KATERINA HEBELKOVA – mezzosopran.

Solistka Opery Narodowej w Pradze. Absolwentka Hochschule für Musik und Theater w Monachium i Monachijskiej Szkoły Operowej. Zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antonína Dvořáka, laureatka Dimitris Mitropoulos International Competition w Atenach i Ad-Honorem-Mozart w Pradze, odznaczona nagrodą kulturalną Kulturpreis Bayern. Z towarzyszeniem WIENER SOLISTEN ORCHESTER wykona pieśni i arie Vivladiego, Mascagniego, Haendla, Bacha, Cacciniego, a także Moniuszki w roku kompozytora i uznawaną za jedną z najpiękniejszych na świecie Ave Maria Michała Lorenca.
KONCERT POD PATRONATEM HONOROWYM KONSULATU AUSTRII

11 czerwca, g.19.00
– AGNE KEBLYTE – HARFA

Pierwsza harfistka Orquesta Filarmonicade Gran Canaria. Współpracuje z National Philharmonic and National Symphonic orchestras of Lithuania, City of Birmingham Symphony Orchestra, National Paris Opera Orchestra oraz Qatar Philharmonic. Kształciła się w najlepszych europejskich uczelniach artystycznych: w Konserwatorium Muzycznym w Genevie, w Królewskim konserwatorium muzycznym w Brukseli, oraz w Paryskim Narodowym Konserwatorium Muzyki i Tańca, które ukończyła z pierwszą nagrodą w klasie Isabelle Moretti.
Zwyciężczyni konkursów.
Występowała na prestiżowych festiwalach w Gödöllő na Węgrzech, Teignmouth w Angli, w Belgradzie i Moskwie, na „Davos Young Artist in concert”, „Les Museïques” w Bazylei, „Sommets Musicaux de Gstaad” w Szwajcarii, „Rome Chamber Music Festival”, „Mediterranean Musical Encounters” we Włoszech. Jej solowy koncert z orkiestrą pod dyrekcją maestro Jesúsa Lópeza Cobosa otwierał festiwal „Encuentro de Musica y Academia” w Santander w Hiszpanii. „Jest zjawiskowo muzykalna, nadzwyczajnie jakby „urodzona dla harfy”. Poszukiwałam harfy na tę edycję festiwalu. Agne jest idealna” – mówi Anna Szarek, dyrektor festiwalu.

13 czerwca, czwartek, g.19.00 – DEBIUTY 2019- KACPER DWORNICZAK – GITARA

Zwycięzca Golden Classical Music Awards w Nowym Jorku (styczeń 2019), Finalista telewizyjnego plebiscytu Młody Muzyk Roku 2018, zdobywca III miejsca na Forum Gitarre Wien – (Wiedeń 21-29.08.2018), Zdobył Grand Prix na XXIII Słupeckich Spotkaniach Muzycznych, I Nagrodę na XVII Przeglądzie Talentów Muzycznych, Grand Prix na International Guitar Competition Fernando Sora (Czechy) , Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym (Kłodzko), I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Bratysławie i wiele innych. Lista jego zwycięstw jest ogromna. W marcu 2019r debiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku.
„W koncertach Debiuty Festiwal prezentuje młode wyjątkowe osobowości artystyczne. Wyszukać zjawiskowych, wyróżnić, odkrywać ich dla siebie i dla szerokiej publiczności -to misja Debiutów. Osiągnięciami Kacpra Dworniczaka można by obdzielić chojnie 10 osób. Bardzo się cieszę, że przedstawię go mojej festiwalowej publiczności.”Anna Szarek

W drugiej części koncertu wystąpi CRACOW GUITAR QUARTET – zwycięzcy XII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Ile De Ré we Francji, zdobywcy Grand Prix V International Master Competition for Music Teachers w Warszawie, oraz III nagrody na 15th Altamira Gorizia Guitar Competition we Włoszech. Zespół powstał w 2006 roku i współtworzą go artyści związani z Krakowem. Kwartet bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą, występuje na prestiżowych festiwalach muzyki gitarowej i prowadzi kursy mistrzowskie dla młodych wirtuozów gitary. Ma na swoim koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji.
Zapraszamy na gitarowe szaleństwo.

16.czerwca, g.20.30
– ANNA SZAREK wiolonczela
& Zespół Tomasza Krezymona.
MUZYKA BEZ GRANIC III

Projekt ukazuje najcenniejsze zachwycające elementy muzyki, wprawiając słuchacza w zachwyt dla piękna obecnego w każdej epoce. Ta trzecia odsłona zaprezentuje utwory m.in. Masseneta, Marcello, Bacha jednym tchem z utworami ABBA, ALMA, Simply Red, Elvisa Costello, Rolfa Løvlanda, Sinatry, Brendana Grahama, Adele i Whitney Houston. Anna Szarek – twórczyni i Dyrektor , wiolonczelistka, laureatka wielu konkursów – wystąpi z towarzyszeniem zespołu Tomasza Krezymona, znakomitego pianisty jazzowego, który jest także pianistą i aranżerem Michała Bajora, Julki Pietruchy, Olgi Bończyk, Kacpra Kuszewskiego i innych. Wszystkie utwory w wyjątkowcyh aranżacjach przygotowanych specjalnie na Festiwal Perła Baroku.

Wydarzenia Festiwalu cieszą się ogromną popularnością słuchaczy. Istnieje możliwość odpłatnej rezerwacji miejsca – szczegóły w biurze festiwalu pod tel 737-169-961, mail: biuro@perlabaroku.pl

Szczegóły po polsku i po angielsku na stronie www.PerlaBaroku.pl

283 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Samorządu Terytorialnego u Prezydenta Andrzeja Dudy w Belwederze

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda w dniu 27 maja br. z okazji Święta Samorządu Terytorialnego zaprosił do Pałacu Belwederskiego w...

Zamknij