ggg ggg ggg ggg

110. wymiana oświetlenia na terenie gm. Andrzejewo

W październiku 2023r. zakończono prace polegające na wymianie i modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy Andrzejewo.

Było to zadanie pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Andrzejewo”. Modernizację wykonała firma LUG SERVICES Sp. z o.o. z Zielonej Góry. Inwestycja ta objęła wymianę lamp na nowoczesne, energooszczędne lampy uliczne LED.
W zakresie prac znalazła się również wymiana skrzynek sterujących na nowoczesne systemy zdalnego sterowania oświetlenia ulicznego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 029 233,60 zł, z czego otrzymane dofinansowanie z ,,Polskiego Ładu” to kwota 1 726 920,00 zł. Lampy zostały objęte gwarancją na 10 lat. Przed wymianą lamp, oświetlenie uliczne na terenie gminy było bardzo energochłonne i nie spełniało należycie swojej roli. Przeprowadzona modernizacja w oparciu o nowoczesną technologię LED o zmiennym profilu obciążenia oraz zastosowanie systemu sterowania pozwala na znaczne obniżenie zużycia energii. Kolejną korzyścią jest poprawa oświetlenia pasów drogowych, co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

/Info UG Andrzejewo/

275 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzieżowa Drużyna OSP na piątkę

W dniu 30 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gwizdałach odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych tabliczek...

Zamknij