ggg ggg ggg ggg

Młodzieżowa Drużyna OSP na piątkę

W dniu 30 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gwizdałach odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych tabliczek dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Gwizdałach, w uznaniu ich dotychczasowych sukcesów i dokonań.

Wzięli w niej udział Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie Paweł Łabaj, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łochowie Krzysztof Pyźlak, Dyrektor Szkoły Elżbieta Jarząbek oraz grono pedagogiczne i uczniowie.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Gwizdałach została powołana na walnym zebraniu OSP Gwizdały w 2011 roku. Składa się z sekcji chłopięcej i dziewczęcej, a tworzą ją uczniowie w wieku 10-16 lat. Na dzień dzisiejszy drużyna składa się z 26 członków, a opiekunami i trenerami są druhowie Jarosław Gąsiorek oraz Krzysztof Nieborek. Od wielu lat drużyna z powodzeniem startuje w zawodach sportowo -pożarniczych różnego szczebla. Pierwszy znaczący sukces miał miejsce w 2016 roku podczas wojewódzkich zawodów MDP rozgrywanych w Garwolinie – drużyna chłopięca zajęła II miejsce, zaś dziewczęca VI miejsce. Rok 2023 jest dla MDP w Gwizdałach szczególny. Po zdecydowanym zwycięstwie w eliminacjach powiatowych rozgrywanych w Węgrowie, drużyna uzyskała prawo startu w eliminacjach szczebla wojewódzkiego, które odbyły się w Mławie. Zawody zakończyły się największym dotychczasowym sukcesem MDP Gwizały – drużyna dziewczęca zajęła I miejsce i zdobyła tytuł najlepszej drużyny w województwie, a drużyna chłopięca zdobyła tytuł wicemistrzowski. Drużyna dziewczęca wzięła także udział w zawodach ogólnopolskich rozegranych w Kalwarii Zebrzydowskiej jako pierwsza w historii drużyna z terenu powiatu węgrowskiego, zajmując
XV miejsce. Ostatni sukces miał miejsce podczas I Młodzieżowych Mistrzostw Mazowsza w Ochronie Ludności rozgrywanych w Sierpcu – reprezentanci MDP Gwizdały zajęli II miejsce. Osiągnięcia te członkowie MDP w Gwizdałach zawdzięczają swojej ciężkiej pracy, długotrwałym treningom, a także niezwykłemu zaangażowaniu opiekunów.

/Info UG Łochów/

597 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Z życzeniami imieninowymi u Andrzeja Pileckiego

Przedstawiciele naszego miasta złożyli imieninową wizytę Andrzejowi Pileckiemu, Honorowemu obywatelowi miasta. Życzyli przede wszystkim zdrowia, optymizmu i siły na każdy...

Zamknij