ggg ggg

10- letnia historia biegaczy

7 lutego 2020 r. w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej uprawiający biegi mieszkańcy gminy Tłuszcz oraz sympatycy tej dyscypliny sportowej spotkali się na wystawie promującej ich 10-letnią działalność.

W Tłuszczu biegano niewątpliwie już wcześniej, ale dopiero od 2010 r. nastąpiło to w sposób zorganizowany w sekcji biegowej TKS Bóbr, do której zaczęli zapisywać się różni wiekiem sportowcy-amatorzy. Zorganizowano I Bieg Bobra, a inicjatorem tych działań był Staszek Stolarczyk – sportowiec, biegacz, społecznik, który związał swoje losy z Tłuszczem. Wystawa prezentuje historię Biegu Bobra w Tłuszczu, osiągnięcia biegaczy, pamiątki z wielu biegów w kraju i za granicą, zdjęcia. Agnieszka Paź – od 6 stycznia 2019r. Prezes Klubu Sportowego „Bóbr Tłuszcz” zrzeszającego tłuszczańskich biegaczy – opowiedziała o historii biegania w Tłuszczu, a Ela Rosa przypomniała wszystkim sylwetkę Staszka Stolarczyka. Obecna na wystawie jego żona Bożena Stolarczyk nie kryła wzruszenia. Swoimi wrażeniami i wspomnieniami podzielili się także Włodzimierz Fydryszek, Waldemar Sitek, Arkadiusz Górek, Andrzej Kruk. Serdecznie dziękujemy członkom Klubu za pomoc przy organizacji wystawy i zapraszamy do jej zwiedzania do końca lutego br.
/Tekst, foto.: Anna Jaworska/

302 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Abiturienci do tańca, marsz!

Bal Studniówkowy 2020 w mundurowym I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, był wyjątkowy, wspaniały i niezapomniany, jak...

Zamknij