ggg ggg
ggg ggg

„Koko, koko…” i Biało-Czerwona Parada na ulicach Miasta Cudu nad Wisłą… (05.06.2012)

W miniony piątek, 1 czerwca dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka wyszli na ulice Radzymina, aby zademonstrować mieszkańcom, jak powinniśmy kibicować Kadrze Narodowej podczas nadchodzących Mistrzostw Europy!

Radzymińskiej młodzieży w hucznym świętowaniu Dnia Dziecka przypadającego na tydzień przed rozpoczęciem w Polsce i na Ukrainie piłkarskich rozgrywek w ramach Euro2012, nie przeszkodził ani deszcz, ani nawet panujący owego dnia chłód. Przekonać się można było o tym na własne oczy i uszy, tuż przed godziną dziesiątą, kiedy to na ulicach miasta i na placu Tadeusza Kościuszki pojawiła się doroczna kolorowa parada organizowana przez uczniów i nauczycieli ,,Stalowej Jedynki”. W tym roku barwny orszak tematycznie nawiązywał do zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Motto III Wielkiej Parady Ulicami Radzymina brzmiało: ,,Cała Polska kibicuje – kibicuj i Ty!”. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wcielili się więc w role kibiców polskiej reprezentacji. Biało-czerwone stroje, transparenty, flagi kibica i głośne dźwięki wuwuzeli – to wszystko sprawiło, że na kilkanaście minut w centrum Radzymina zapanowała prawdziwie stadionowa atmosfera wielkiego sportowego święta! Zaś jej fantastycznym dopełnieniem okazała się inscenizacja dopingu, na którą złożył się występ uczennic klas szóstych z pomponami, chłopców podbijających piłkę, oraz wspólne odśpiewanie piłkarskiego hymnu: ,,Koko, Koko Euro Spoko”.

 W imieniu władz miasta, okolicznościowe życzenia i podziękowania najmłodszemu pokoleniu kibiców złożył burmistrz pan Zbigniew Piotrowski: – Bardzo serdecznie dziękuję, że po raz trzeci celebrujecie swoje święto tutaj na Placu Tadeusza Kościuszki. Ten plac był już polem Grunwaldu, był placem Konstytucji 3-go Maja, a dzisiaj jest Stadionem Narodowym, ponieważ to Wy jesteście nadzieją Ojczyzny i jej przyszłością. Bardzo serdecznie chcę podziękować pani dyrektor, wszystkim nauczycielom i Wam, moi drodzy za to, że tak wspaniale dzisiaj prezentujecie się. Jesteście dumą Radzymina. Życzę Wam, aby Dzień Dziecka trwał u was 365 dni. Jesteśmy wszyscy z Was dumni. Euro spoko i rzeczywiście ja jestem o nie spokojny, skoro mamy takich kibiców, bo proszę pamiętać, że dobry kibic, dobry stadion to jest dwunasty zawodnik. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam do tego, żebyśmy w piątek, a więc dokładnie za tydzień o godzinie 17-ej kiedy rozpocznie się uroczystość otwarcia Mistrzostw Europy w Polsce, w Warszawie, abyśmy wszyscy tak samo kolorowo wyglądali. A dzisiaj rozpoczynamy mistrzostwa Waszym świętem.

Wszystkiego dobrego na każdy dzień Wam życzę i samych wspaniałych ocen. Jestem dumny z tego, że z Waszej szkoły wywodzi się orkiestra miejska, wspaniałe zespoły taneczne, jak również z tego, że Wasza szkoła przygotowuje zawsze najlepsze inscenizacje patriotyczno-historyczne. Bardzo, bardzo serdecznie Wam za to dziękuję i życzę miłego dnia – mówił z dumną do młodzieży burmistrz Radzymina, który piątkowe przedsięwzięcie objął  patronatem honorowym.  Warto nadmienić, iż przy okazji swojego święta, dzieci nie zapomniały również o prezencie dla gospodarza Miasta Cudu nad Wisłą. Burmistrz Zbigniew Piotrowski otrzymał z rąk dyrektor szkoły Elżbiety Jeleń pamiątkową fotografię z ubiegłorocznej parady, a także niespodziankę w postaci gadżetu związanego z Euro2012. (Podobne upominki dzieci wręczyły też wiceburmistrzowi panu Andrzejowi Siarnie oraz sekretarz gminy pani Halinie Grzelak). W związku z opadami deszczu dalsze uroczystości z okazji Dnia Dziecka odbyły się już w sali gimnastycznej, gdzie na dzieciaki czekało mnóstwo sportowych zabaw i konkurencji z nagrodami, oraz słodki poczęstunek.

 W imieniu dyrekcji szkoły słowa podziękowania składamy nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie święta, oraz sponsorom. (Imprezę wsparły radzymińskie firmy: Coca-Cola HBC Polska oraz sklep Biedronka).
Rafał S. Lewandowski

1 736 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Absolutorium dla burmistrza Mariana Dzięcioła (06.05.2012)

„Rok był wyjątkowo ciężki” - zwracał się do radnych burmistrz Łochowa Marian Dzięcioł, omawiając wykonanie budżetu za rok 2011. Opóźnienia...

Zamknij