ggg ggg

Żołnierze dostarczyli 22 tony żywności dla mieszkańców Ostrołęki i gminy Zaręby Kościelne

Żołnierze z Komorowa oprócz pobierania wymazów, wsparcia służy zdrowia czy samorządów dostarczają także żywność dla najuboższych osób z regionu. Wczoraj dostarczyli 22 tony produktów spożywczych.

Trwająca w naszym kraju pandemia spowodowała znaczące zaangażowanie wojska w działania przeciwkryzysowe w tym Wojsk Obrony Terytorialnej. Od początku pandemii żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej w tym 52 batalionu lekkiej piechoty z Komorowa zostali włączani do wsparcia służby zdrowia, samorządów, instytucji pomocowych, Domów Pomocy Społecznej, Sanepidów a także Komend Policji w rejonie działania danego pododdziału 5 Brygady OT.
Funkcjonujący od 2018 roku batalion lekkiej piechoty w Komorowie, który obecnie liczy blisko 400 żołnierzy, prowadzi działania w 5 powiatach: ostrołęckim, ostrowskim, wyszkowskim, pułtuskim oraz makowskim. Obecnie terytorialsów z Komorowa można codziennie spotkać w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie, gdzie wspierają personel w pracach administracyjnych. Takiego samego wsparcia udzielają również personelowi Szpitala Powiatowego GAJDA – MED W Pułtusku, Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce i Szpitalu Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej. W dwóch ostatnich, specjalnie przeszkoleni żołnierze i ratownicy pobierają także wymazy. Żołnierze nadal prowadzą także patrole mające na celu monitoring osób przebywających na kwarantannie, wspierając tym samym funkcjonariuszy Komendy Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowie, i Ostrołęce.
W ramach współpracy z samorządami wojskowi transportują także duże ładunki żywności, które docelowo trafiają do osób najbardziej potrzebujących, będących w trudnej sytuacji życiowej. Wczoraj dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie z Ostrołęki z Caritas Diecezji Łomżyńskiej i 52 blp, żołnierze dostarczyli 17 ton żywności, która w przyszłym tygodniu trafi do 500 potrzebujących osób z Ostrołęki. O wsparcie w transporcie żywności do terytorialsów z Komorowa zwrócił się również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z Zaręb Kościelnych, na wniosek którego żołnierze dostarczyli blisko 5 ton żywność, która w postaci 157 paczek trafi dla najuboższych rodzin z rejonu gminy.

1 lutego 2021 roku dzięki pomocy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Caritas Diecezji Łomżyńskiej przywieziono żywność dla mieszkańców naszej Gminy. Do pomocy w postaci paczek żywnościowych zakwalifikowane zostały osoby obecnie korzystające z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z najniższym dochodem, rodziny objęte wsparciem Asystenta Rodziny i w postaci usług opiekuńczych czy też specjalistycznych usług opiekuńczych.

Paczki żywnościowe zostały wydane oraz dowiezione do mieszkańców Gminy. Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy realizacji serdecznie dziękujemy.
Aneta SZCZEPANIAK
Rzecznik prasowy 5. MBOT;
Info Gmina Zaręby Kościelne/

1 175 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Stypendyści spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o. o. w Zespole Szkół im. S. Staszica w Małkini Górnej

Grono stypendystów wśród uczniów technikum transportu kolejowego w Zespole Szkół im. S. Staszica w Małkini Górnej powiększyło się o kolejne...

Zamknij