ggg ggg ggg

Znamy kandydatów PiS-u na burmistrzów i wójtów w powiecie wołomińskim!

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie przedstawiło swoich kandydatów na burmistrzów i wójtów w 10 gminach powiatu wołomińskiego. Co ciekawe, w gminach: Dąbrówka i Strachówka PiS nie popiera żadnego z kandydatów na wójta!

W ubiegłą niedzielę, 16 września w Hotelu Gregory w Kobyłce, odbyła się Samorządowa Konwencja Wyborcza PiS, podczas której oficjalnie zaprezentowano kandydatów na burmistrzów i wójtów w powiecie wołomińskim, a także kandydatów na radnych w poszczególnych gminach i okręgach.
Tego dnia do Kobyłki przybył nawet sam premier Mateusz Morawiecki, który pomimo wielu obowiązków znalazł czas, aby udzielić osobistego poparcia pretendentom do foteli gospodarzy dziesięciu z dwunastu miast i gmin powiatu wołomińskiego.
– Żeby „Dobra Zmiana” zajrzała pod strzechy, to ten wymiar samorządowy również musi podlegać zmianie – podkreślił podczas konwencji premier Mateusz Morawiecki, który w swoim wystąpieniu szczególnie mocno zaakcentował kandydaturę Kamila Kowaleczko na burmistrza Kobyłki. – Cieszę się, że mój współpracownik z gabinetu politycznego zdecydował się kandydować na burmistrza Kobyłki, ponieważ tu zmiana także jest potrzebna – mówił Premier RP.
Należy podkreślić, że Mateusz Morawiecki udzielił swojego wsparcia wszystkim kandydatom, ubiegającym się o wybór z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Pełna ich lista przedstawia się następująco: Kamil Kowaleczko – kandydat na burmistrza Kobyłki; Ryszard Madziar – kandydat na burmistrza Wołomina; Elżbieta Żmijewska – kandydat na burmistrza Radzymina; Małgorzata Zyśk – kandydat na burmistrza Ząbek; Andrzej Rostek – kandydat na burmistrza Marek; Dorota Bienias – kandydat na burmistrza Zielonki; Grażyna Krupa – kandydat na burmistrza Tłuszcza; Adrian Mlonek – kandydat na wójta Klembowa; Rafał Rozpara – kandydat na wójta Jadowa; Andrzej Bajkowski – kandydat na wójta Poświętnego.
Godne uwagi, że wśród dziesięciu zaprezentowanych kandydatur znalazły się zarówno osoby mogące poszczycić się dużym doświadczeniem w działalności samorządowej czy społecznej, jak też osoby dopiero rozpoczynające swoją działalność.
Warto również zauważyć, iż w gronie kandydatów i kandydatek znalazły się osoby, które mają już w swoim dorobku zawodowym doświadczenie na stanowiskach gospodarzy gmin. Obok byłego burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara, są to panie: Małgorzata Zyśk – wiceburmistrz Ząbek, a także Elżbieta Żmijewska – wieloletnia skarbnik w Ząbkach, piastująca urząd burmistrza Radzymina jeszcze przed nastaniem wyborów bezpośrednich (zasłynęła wtedy, m.in. budową hali widowiskowo-sportowej ROKiS).
Co znamienne, poparcia Prawa i Sprawiedliwości nie uzyskał żaden z kandydatów, ubiegających się o wybór na wójta w gminach: Dąbrówka i Strachówka. Jest to szczególnie zaskakujące w przypadku starającego się o reelekcję wójta gminy Dąbrówka Radosława Korzeniewskiego, który w wyborach samorządowych 2014 r. startował przecież jako kandydat PiS i dotychczas był mocno kojarzony z partią rządzącą. Tymczasem do październikowych wyborów, wójt Korzeniewski przystępuje z ramienia własnego komitetu „KWW Radka Korzeniewskiego”. /opr. R.L./

3 514 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wywiad z Burmistrzem Tłuszcza Pawłem Bednarczykiem

KURIER W…: Witamy Burmistrza Tłuszcza. Mamy pewne sprawy wątpliwe związane z tym Tłuszczem. Przejeżdżając przez Tłuszcz nie można przejechać! Proszę...

Zamknij