ggg ggg

Zespoły z pasją (06.08.2013)

Niedzielne, skwarne popołudnie, a tu jeszcze tak wiele ognia potrafili wykrzesać energiczni członkowie zespołów śpiewaczych i tanecznych.

28 lipca na scenie usytuowanej pośrodku skweru Jana Pawła II w Wyszkowie zaprezentowały swój dorobek zespoły z naszego miasta oraz z sąsiednich gmin i powiatów. Pieśni i piosenki ludowe, patriotyczne i inne, układy taneczne i tańce ludowe wykonały dla wiernej publiczności: Koło Gospodyń Wiejskich „Sława” z Zabrodzia, Zespół „Kalinki” z Miąsego koło Tłuszcza, Zespół Ludowo – Kabaretowy „Łochowianie”, Zespół Pieśni i Tańca „Bez wianka” z Ostrowi Mazowieckiej oraz wyszkowskie zespoły: „Wrzos”, „Nadbużanie”, „Wyszkowiacy” i „Oberek”. Mogliśmy podziwiać w nieco innym repertuarze, bardziej poważnym, chór męski z parafii p.w. Św. Idziego. Dzięki przewidującym organizatorom pod zadaszeniem znaleźli się wszyscy widzowie, a zespoły mimo ciepłych ludowych kubraków i spódnic dzielnie bawiły publiczność, która każdy występ oklaskiwała gorącymi brawami. Było naprawdę gorąco!!!
/J.Cz./

Galeria zdjęć

741 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Samorządowcy popierają Agnieszkę Sosnowską (06.08.2013)

Agnieszka Sosnowska, sekretarz Urzędu Gminy w Zabrodziu weszła w szeregi Wspólnoty Samorządowej Województwa Mazowieckiego. Wspólnota Samorządowa poparła Agnieszkę Sosnowską, doświadczonego...

Zamknij