ggg
ggg ggg

Zenon Zadróżny potwierdza swój start w wyborach na Wójta Gminy Dąbrówka!

21 października wybierzemy nowe władze samorządowe na pięcioletnią kadencję. Ciekawa sytuacja zapowiada się w gminie Dąbrówka, gdzie ubiegający się o reelekcję wójt Radosław Korzeniewski będzie musiał zmierzyć się m.in. ze swoim dotychczasowym zastępcą, a jednocześnie samorządowcem z 14-letnim doświadczeniem – Zenonem Zadróżnym!

W nadchodzących wyborach samorządowych o fotel wójta Gminy Dąbrówka powalczy troje kandydatów. Obok dotychczasowego włodarza gminy, swój start potwierdziła również Dorota Wróbel, a także Zenon Zadróżny.
Nie ma co ukrywać, że kandydatura tego ostatniego stanowi swego rodzaju sensację na wyborczej mapie powiatu wołomińskiego.
Zenon Zadróżny, to przecież obecny zastępca Wójta Radosława Korzeniewskiego (od 2014 r.), a wcześniej zastępca wójta Tadeusza Bulika. Niewątpliwie, to najbardziej doświadczony samorządowiec wśród pretendentów do fotela wójta gminy Dąbrówka, który cieszy się szacunkiem i zaufaniem zarówno ze strony współpracowników, jak też radnych i sołtysów.
Trzeba przyznać, że start Zenona Zadróżnego to poniekąd także odważna decyzja, gdyż rzuca on wyzwanie swojemu obecnemu pracodawcy, na co nie każdy z nas by się zdobył. Zaintrygowani tą kandydaturą, postanowiliśmy zatem dowiedzieć się nieco więcej o okolicznościach i przesłankach, które przesądziły o starcie Zenona Zadróżnego w wyścigu do fotela wójta gminy Dąbrówka:

Panie Zenonie, co właściwie skłoniło Pana do startu w wyborach na wójta Dąbrówki?

Zenon Zadróżny: Chęć działania na rzecz mieszkańców. Wiem, że może to brzmieć górnolotnie, jednak taka jest prawda. Z samorządem jestem związany od kilkunastu lat. Początkowo byłem kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej, następnie zostałem zastępcą poprzedniego wójta, jak wiadomo funkcję tę sprawuję także w tej kadencji. Przez te wszystkie lata pracy, zdobyłem doświadczenie niezbędne do sprawowania funkcji wójta. Nauczyłem się, że konieczna jest pełna współpraca: wójta, radnych, sołtysów i pracowników Urzędu Gminy z mieszkańcami, bo to dla rozwiązywania ich potrzeb powołany został samorząd. My tu, na miejscu – w Urzędzie Gminy, powinniśmy wsłuchiwać się w głos mieszkańców, w ich potrzeby i działać tak, aby je realizować. Oczywiście, wszelkie inwestycje, zarówno te zrealizowane jak i planowane to dla mnie konkretne działania. Brałem udział w przygotowaniu i realizacji większości z dotychczas wykonanych, więc dokładnie wiem, jak funkcjonuje ten mechanizm, na co zwracać szczególną uwagę od etapu przygotowań, po odbiory.
Przed samorządem naszej gminy jeszcze dziesią
tki inwestycji, które należy zrealizować w najbliższej przyszłości, a które wynikają z potrzeb społecznych, zgłaszanych przez radnych, sołtysów ale też osobiście przez mieszkańców.
Inwestycje są oczywiście priorytetem, ponieważ umożliwiają rozwój gminy i dotyczą nas, mieszkańców bezpośrednio, ale pamiętajmy, że to nie jedyna działalność gminy. To także zadania mniej spektakularne, ale równie istotne dla mieszkańców. Przykładem może być opieka społeczna – niezmiernie ważna, bo często dotykająca spraw najtrudniejszych, dotycząca rodzin dotkniętych zdarzeniami losowymi, którym jest naprawdę ciężko. To również: sprawna administracja, to oczekiwania młodych rodzin, które potrzebują pełnego dostępu do przyjaznych i dobrze zarządzanych przedszkoli i szkół. A z drugiej strony to problemy ludzi starszych, kwestia służby zdrowia na terenie gminy. Słowem, jest to cały wachlarz pilnych działań, które są niezbędne do wykonania, a które znam nie tylko z perspektywy mieszkańca, ale i samorządowca, dlatego wiem jak je zrealizować.

Czy to prawda, że może Pan liczyć na poparcie niemal wszystkich radnych Rady Gminy obecnej kadencji?

Pragnę zaznaczyć, że wraz z radnymi pracujemy na rzecz gminy Dąbrówka od lat, tu mieszkamy, żyjemy dlatego znamy jej potrzeby i wiemy, jak budować spójną, wieloletnią strategię jej zrównoważonego rozwoju.
Uczciwie przepracowane wraz z Radą i przy wsparciu sołtysów ostatnie lata, zaowocowały realizacją wielu kompleksowych inwestycji, ale także opracowaniu strategii i planu na przyszłość w zakresie całego zakresu obowiązków i zadań gminy. To wszystko udało się, ponieważ to naprawdę świetna drużyna, która odrzuca polityczne waśnie i potrafi przedkładać ważne sprawy całej naszej gminy nad własne aspiracje, czy okręgi wyborcze. Szkoda zaprzepaścić ten kapitał społeczny. Jestem naprawdę zaszczycony, że uzyskałem poparcie radnych i przyznaję, że także ono utwierdziło mnie w decyzji o kandydowaniu.

Kiedy mieszkańcy poznają Pana program wyborczy i kandydatów do Rady?

Już niebawem, proszę Państwa o odrobinę cierpliwości, ponieważ działamy zgodnie z kalendarzem wyborczym. Wkrótce oficjalnie zaprezentuję mieszkańcom swój program, a już dziś mogę powiedzieć, że będą to konkretne i realne propozycje dla wszystkich 27 sołectw a nie obietnice, które mają omamić wyborców. Zresztą, jak powiedział wielki mieszkaniec naszej, dąbróweckiej ziemi C.K. Norwid: „Tylko społeczeństwa trzeźwe umieją oceniać – inne adorować albo bezcześcić”.
Myślę, że ludzie w naszej gminie będą potrafili dokonać trzeźwej oceny i właściwego wyboru, zgodnego z ich sumieniem – mówi nam z przekonaniem p. Zenon Zadróżny.

Kampania przedwyborcza na terenie Gminy Dąbrówka już się rozpoczęła. Każda z rywalizujących osób ma własną koncepcję skutecznej walki o głosy mieszkańców. Dorota Wróbel, jako pierwsza przedstawiła swój program wyborczy, a obecny wójt Radosław Korzeniewski skupia się na razie na przypominaniu i podsumowywaniu osiągnięć mijającej kadencji.
Na zakończenie dodajmy, że żaden z kandydatów na wójta Dąbrówki nie startuje z list czołowych partii, co jest szczególnie zaskakujące w przypadku ubiegającego się o reelekcję Radosława Korzeniewskiego, który w 2014 r. startował z list PiS-u i był dotychczas dość mocno kojarzony z partią rządzącą. W obecnych wyborach kandydaci zarejestrowali własne komitety: KWW Radka Korzeniewskiego, KWW Rozwój Gminy Dąbrówka (komitet Doroty Wróbel) oraz KWW Zenona Zadróżnego. Ponadto, kandydatów do Rady Gminy i zapewne powiatu wystawi również KWW Piotr Bereda.

/rl/

3 137 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy rok szkolny 2018/2019 w gminie Radzymin zainaugurowany!

W ubiegły poniedziałek, 3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019, połączone z otwarciem Szkoły Podstawowej nr 2...

Zamknij