ggg

ZDZISŁAW BOCIAN startuje w wyborach na burmistrza Wyszkowa

5 września odbyła się konferencja prasowa komitetu „Bezpartyjny Powiat Wyszkowski”, którego kandydatem na burmistrza Wyszkowa jest Zdzisław Damian Bocian, dotychczasowy wicestarosta powiatu wyszkowskiego.

1

Komitet i jego kandydaci wybierają się do listopadowych wyborów pod wiele mówiącym hasłem – „Życie postrzegamy inaczej”. Osoby, które reprezentują Komitet Wyborczy Wyborców „Bezpartyjny Powiat Wyszkowski” są ogólnie znane i biorące udział w życiu społeczności naszego powiatu i miasta Wyszkowa. W spotkaniu uczestniczyły Panie: Bożena Rudzka- kandydatka do Rady Gminy Wyszków, Marzena Dyl – radna obecnej kadencji w Radzie Powiatu, przewodnicząca komisji oświaty, nauczycielka, Artur Laskowski – startujący do Rady Powiatu w Okręgu 2 (gm. Brańszczyk i Długosiodło) jednocześnie zajmujący się sprawami finansowymi komitetu oraz lider – Zdzisław Damian Bocian. Wspomniano również, że pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Jan Woźniak. Jak zapewniono, komitet ma już kompletną listę radnych w wyborach do gminy Wyszków i gminy Długosiodło. Zresztą kandydatką na wójta gminy Długosiodło jest Marzena Dyl. Komitet poprze na wójta w gminie Brańszczyk prof. Przybylskiego, który startuje z własnego komitetu. Rozważają poparcie Wiesława Falby w gminie Rząśnik, który startuje z komitetu Wspólnota Samorządowa, a w gminach Somianka i Zabrodzie poprą jednego z kandydatów, ale jeszcze nie zapadła decyzja którego. Jak zapewniają do 7 października będą dysponowali listami wszystkich kandydatów.

2
Zdzisław Damian Bocian zapewnił, że chcą pracować na rzecz mieszkańców i zgodnie z hasłem, nie reprezentuje ich żaden polityk czy poseł i to ich różni od innych kandydatów. Nie mają powiązań, ale i nie podlegają nikomu. Głównymi założeniami programu są natomiast takie instrumenty jak: budżet obywatelski, fundusz sołecki, dokonywanie zmian poprawiających różne obszary życia mieszkańców. Zależy Zdzisławowi Bocianowi na przedstawieniu oferty mieszkańcom i przekonaniu do alternatywnego spojrzenia na problemy oraz sposoby ich rozwiązywania. Do zmiany jest wiele: nie są zwolennikami wynoszenia obiektu takiego jak stadion poza miasto, potrzebna jest hala i dobrym miejscem jest to przy ZS nr 2, bezpieczeństwo, edukacja, dostęp do przedszkoli, zachowanie ładu architektonicznego, komunikacja i miejsca parkingowe, o których już trzeba myśleć (parkingi podziemne lub budynki o funkcji parkingu). W powiecie sąjeszcze niezałatwione sprawy Domu Dziecka, oświaty i finansów. Nowym pomysłem jest odblokowanie miejsc parkingowych zajmowanych przez osoby dojeżdżające do pracy poza Wyszków np. podmiejski parking.
Kandydująca na wójta gminy Długosiodło Pani Marzena Dyl również przedstawiła swoje priorytety i zamierzenia.
Na pewno propozycje zmieniłyby nasza rzeczywistość tą gminna i powiatową, ale to wyborcy zdecydują, czy im odpowiadają.
/Janina Czerwińska/

2 847 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwszy w historii naszego miasta Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Wyszkowa już za nami!

7 września ulicami Wyszkowa, Rybienka Starego, Rybna, Tulewa, Krąg, Krąg Nowych, Olszanki oraz Leszczydołu Starego przejechali kolarze biorący udział w...

Zamknij