ggg
ggg ggg

Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim 27.01 – 7.02.2020

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

27 stycznia w m. Węgrów na ul. Przemysłowej mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Skoda nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki BMW w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Czaple mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Dacia z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie do rowu, gdzie dachowała. Wszystkie osoby podróżujące autem trafiły do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

29 stycznia w m. Węgrów na ul. A. Mickiewicza mieszkaniec pow. sokołowskiego kierując pojazdem marki Mercedes nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi Audi w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia w m. Jasiorówka mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Fiat nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg zjechał na pobocze uderzając w znak poczym zjechał do rowu. Nikt nie doznał obrażeń.

29 stycznia w m. Trzebucza mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Fiat nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z Citroenem, a jadący za nim VW chcąc uniknąć zderzenia zjechał do rowu. Nikt nie doznał obrażeń.

30 stycznia w m. Ostrówek ul. J. Pawła mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Fiatem doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

31 stycznia w m. Węgrów na ul. Gdańskiej mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Audi nie zachowała bezpiecznej odległości  od poprzedzającego ją pojazdu marki Land Rover w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

01 lutego w m. Płatkownica mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Toyota nie prawidłowo wykonała manewr zmiany pasa ruchu w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Opel. Nikt nie doznał obrażeń.

02 lutego w m. Węgrów ul. T. Kościuszki mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując motocyklem marki Aptilla nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Skoda , który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych celem ich przepuszczenia doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

04 lutego w m. Ruchna mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Mitsubishi  wyjeżdżając tyłem z posesji zderzył się z pojazdem marki VW, który w tym samym czasie jechał tyłem po chodniku . Nikt nie doznał obrażeń.

07 lutego w m. Węgrów ul. T. Kościuszki mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Iveco, cofając podczas włączania się do ruchu uderzył w pojazd marki Audi. Nikt nie doznał obrażeń.

Przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi przypominają, że w związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje. Od początku roku na terenie powiatu węgrowskiego  funkcjonariusze zatrzymali  aż 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i  zdrowym rozsądkiem

 M/K

456 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ferie w mieście – Pułtusk

Zamknij