ggg ggg

Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

 

28 października w m. Korytnica mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując autobusem Autosan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi Renault w wyniku czego doszło do zderzenia. W autobusie przewożone były dzieci. Nikt nie doznał obrażeń.

31 października w m. Kalinowiec mieszkaniec pow. makowskiego kierując pojazdem marki Scania z naczepą najechał na unieruchomiony pojazd marki Renault doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Ruszczyzna mieszkaniec pow. siedleckiego kierując samochodem marki Volvo w trakcie wymijania się z pojazdem ciężarowym uderzył w jadący przed nim ciągnik rolniczy Ursus. Kierujący ciągnikiem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący Volvo przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

01 listopada w m. Węgrów ul. T. Kościuszki mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki VW Golf na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu marki BMW wskutek czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń ciała.

02 listopada w m. Węgrów ul. S. Żeromskiego mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Mazda nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. W wyniku uderzenia pieszy trafił do szpitala jednak obrażenia, których doznał nie wymagały hospitalizacji.

Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie informuje, iż informacja dot. zdarzenia drogowego w m. Korytnica w dniu 22 października zawierała błąd wpisany omyłkowo. Otóż w zdarzeniu tym kierujący rowerem znajdował się w stanie nietrzeźwości ( 0,29 mg/l alkoholu wydychanym powietrzu ), a nie kierujący pojazdem marki Ford. Kierujący Fordem był trzeźwy. Za zaistniałą pomyłkę przepraszamy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu i zdrowym rozsądkiem.

opracował; rzecznik KPP Węgrów

227 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
KRONIKA KRYMINALNA KPP WOŁOMIN od 04.11.2019 do 11.11.2019

KRONIKA KRYMINALNA KPP WOŁOMIN od 04.11.2019 do 11.11.2019 Pożary 11.11.2019 STARY KRASZEW, W m. STARY KRASZEW ul. doszło do pożaru...

Zamknij